Gjuhë

Airbus A320 Familja Mega Pack FSX & P3D

INFORMACIONET E FILEVE

Ndryshoni regjistrin

Më 01 / 08 / 2018: Shtuar një freeware FMC (Honeywell FMC), shtoi matës të tingullit që mungojnë për shpejtësitë V dhe "Trajtimi tokësor". Tani në përputhje me Prepar3D v4.3. Azhurnohet në instalues ​​v10.5

Më 10 / 03 / 2018: Fiksohet një shenjë e gabuar e flaps në kabinë virtuale plus modifikimin e matësve (krijuar nga Tomi Koivunen "project_airbus_modification.zip"). Shtuar Jacob Larsen V-Speed ​​matës (llogaritja automatike e V1, V2, dhe V3) me enunciation me gojë. Shtuar në panelin "Të dhënat e fluturimit" (krijuar nga Hans Zuidervaart), që bën të mundur hapjen e dyerve dhe pjesëve të bagazheve me një klik të thjeshtë, gjithashtu mundëson rritjen e shpejtësisë së simulimit dhe jep informacion të përgjithshëm mbi fluturimin dhe gjendjen e avion. Shtoi një panel që lejon operacionet automatike të mbështetjes dhe me tingujt (krijuar nga Rob Barendregt "rcbgh-50.zip")

Më 05 / 09 / 2017: Auto-installversioni er 10, tani i pajtueshëm me Prepar3D v4 (testuar), azhurnimi i dsd_fsx_xml_sound dhe dsd_p3d_xml_sound_x64 në versionin 5.2.5 (Kërkesë pune në P3D v4)

Këtu është mega paketën e Airbus A320 Family me 145 riprodhimet e cilësisë së lartë. Kjo paketë përmban të gjithë Airbus të familjes A320 (katër modele) me tingujt me porosi si CFM56 dhe International Aero Engines V2500.

Përfshin për secilin model një kabinë virtuale (VC) me botim special V3 (3.05) nga François Doré, e cila në masë të madhe përmirëson realizmin (është e domosdoshme leximi i manualit në anglisht ose frëngjisht).

Përfshin paketën BLUE LED që ndriçon kabinë tuaj virtuale me LED blu.

Përfshin GPWS, AUTOFLARE, etj dhe dhjetëra pikëpamje doganore me kode jetway dhe ngarkesash për çdo rreshtim. Tekstet e VC të modifikuara në HD.

E RËNDËSISHME: Airbus duket në Ftohtë dhe e Errët mode (motorët dhe instrumentet e fikur). Lexoni manualin e plotë të përdoruesit të François Doré, i cili është i përfshirë për të njohur procedurën e fillimit me Bleeds, autori ende lejon funksionin CTRL + E të fillojë automatikisht motorët me modalitetin Fly By Wire në "LIGJIN NORMAL".

BUGET E NDRYSHME: Nëse paneli i sipërm nuk tregon, atëherë ju duhet FSX-SP2. Të gjitha panelet kërkojnë të paktën FSX-SP2 ose FSX-Asceration ose FSX Edicioni i avullit ose Prepar3D ...

Nëse fluturimi juaj nuk fillon në pozicionin e ftohtë dhe të errët ose nëse tuajat mbyllja e motorëve menjëherë pas ngritjes, kjo për shkak se fluturimi juaj i paracaktuar është fluturimi origjinal i paracaktuar i FSX, me ULM, duke fluturuar në "Portin e së Premtes".

Për të zgjidhur problemin, vetëm duhet të krijoni një fluturim, me aeroplanin që keni zgjedhur, dhe aeroportin sipas dëshirës tuaj, kur skena është ngarkuar, fikni të gjithë sistemin e këtij avioni (motorë, bateri, ndezje) dhe ruani fluturimin duke kontrolluar kutinë e zgjedhjes në dritaren "Ruaj fluturimin" e quajtur "Bëni këtë fluturim parazgjedhur".

Atëherë lëre FSX.

Hapni skedarin FSX.CFG (me Notepad) e vendosur në:
Nëse jeni në Vista ose Shtatë ose Windows 10 "C: - Përdoruesit - emri i përdoruesit - Të dhënat e aplikacionit - Roaming - Microsoft - FSX"
nëse jeni në Windows XP "C: - Dokumentet dhe Cilësimet - emri i përdoruesit - Të dhënat e aplikacionit - Microsoft - FSX"

Në seksionin [MAIN], shtoni vijën: DisablePreload = 1

Rifillo, fillo përsëri FSX, problem i korrigjuar.Lista e rimbushjeve sipas modelit:
Airbus A318: Airbus A319: Airbus A320: Airbus A321:
Air France
Avianca
British Airways
Comlux
Frontier Airlines
House Colors
Global Jet Luxembourg
LAN Airlines
Mexicana de AVIACION - Livery New
Mexicana de AVIACION - Old Livery
Tarom
Air Berlin
Air Kanada
Air Canada - Retro Livery
Air France
Air Jamaica
Austrian Airlines
Avianca
British Midland International - bmi
British Airways
Kina Lindore Airlines
Croatian Airlines
Çeke Airlines
Delta Air Lines
EasyJet
Eurowings
Finnair
Finnair - Retro Livery
Qeveria French
Gjermani
Iberia
Iberia - Retro Livery
Indian Airlines
LAN Airlines
Lufthansa
Lojra
Mexicana de AVIACION
Northwest Airlines
skandinave Airlines
Skandinave Airlines - Livery Retro
Skybus Airlines (3 liveries)
Spirit Airlines
Swiss International Air Lines
Taca Airlines
TAM Airlines
TAP Portugal
Tibet Airlines
Tunisair
United Airlines
US Airways (2 liveries)
US Airways (4 Retro liveries)
Virgin America
Volaris
Aer Lingus
Aeroflot
Air Berlin
Air Kanada
Air France
Alitalia
Të gjitha Nippon Airways
AirAsia
Austrian Airlines
Avianca
British Airways
Kina Lindore
kondor
Delta Air Lines
EasyJet
House Colors
Iberia
Interjet
LAN Airlines (2 liveries)
Lufthansa
Niki
Northwest Airlines
Nouvelair
Swiss International Air Lines
Air Canada Tango
TAP Portugal
Thomas Cook Airlines
US Airways
Virgin America
Vueling
Lejla
JetBlue Airways
Jetstar Airways
LAN Argentina
LAN Colombia
LAN Ecuador
TAM Airlines
Turkish Airlines
United Airlines (Pre & Post Merger Livery)
Wizz Air
Aer Lingus
Aeroflot
Air Berlin
Air Kanada
Air China
Air France (2 liveries)
Air India
Air Inter
Air Jamaica
Alitalia
Asiana Airlines
Atlas Jet
Austrian Airlines
British Midland International - BMI (3 liveries)
British Airways
Air Busan
Kina Lindore Airlines
EasyJet
Finnair
Gulf Air
Iberia
Jetstar Airways (2 liveries)
Air Mediterranee
Monarku Airlines
Onur Air
skandinave Airlines
Spanair
Spirit Airlines
Swiss International Air Lines
Taca Airlines
TAP Portugal
Thomas Cook Airlines
Turkish Airlines
US Airways (3 liveries)
Vietnam Airlines
Virgin Atlantik Airways

Cockpit LED BLUE
Blue LED

INFORMACIONET E FILEVE