Gjuhë

Rockwell Amerikano-Veriore OV-10D USMC & CAP FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX-AccFSX-SP2
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 18.7 MB
 • Shkarkime 6 305
 • krijuar 09-02 2018-
 • ndryshuar 29-08 2018-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko
 • Autori: Modeli origjinal nga Tim Conrad, FSX format amë nga LLS, e mbledhur dhe redaktuar nga Chris Evans, rilyeni nga Ken Glazer
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Rockwell OV-10D Bronco në ngjyrat e Korpusit Detar të Shteteve të Bashkuara (USMC) dhe Patrol Civil Air (CAP: një ndihmës civil i Forcave Ajrore të SHBA). Modeli 3D konvertuar në vendas FSX format nga LLS. Prepar3D v4 i pajtueshëm, përfshin tinguj me porosi, textures me rezolucion të lartë, animacione, matës personal. Faleminderit Chris Evans për pamjet në ekran.

Rreth avionit të vërtetë:

Bronco OV-10 është një sulm terren artilerie, zbulim dhe udhëzim avion i projektuar nga amerikanët e veriut. Ai ka përfshirë, ndër të tjera, Luftën e Vietnamit dhe luftën kundër trafikantëve të drogës në Kolumbi deri në 2015. Versioni OV-10D është projektuar për Trupat Detare të SHBA-ve në një rol të natës.

OV-10D është e pajisur me turbina të përmirësuar, shtylla të cilat mund të bartin shporta rakete, flare, rënie të lirë ose bomba me lazer dhe tanke të jashtme. Një FLIR AN / AAS-37 i ndërtuar nga Texas Instruments dhe një lazer përcaktues u instalua në një frëngji të vendosur në hundën e avionit. Kjo mund të lidhet me një armë të përgjithshme M97 20 MM montuar në një frëngji nën trungun në vend të fins OV-10A e karrem. Pajisja plotësohet nga një sistem opsional i kërkimit dhe paralajmërimit të radarit APR-39, lëshuesit e avionëve ALE-39 dhe një sistem reduktimi të ngrohjes së gazit të shkarkimit. (Burimi i Wikipedia).

ov10dpk1ov10dpk3ov10dpk5ov10dpk6ov10dpk7ov10dpk8Prepar3D 2018 02 09 19 08 15 15Prepar3D 2018 02 09 19 23 14 24Prepar3D 2018 02 09 19 23 51 44Prepar3D 2018 02 09 19 25 04 24Prepar3D 2018 02 09 19 26 46 93Prepar3D 2018 02 09 19 27 00 76
 • Autori: Modeli origjinal nga Tim Conrad, FSX format amë nga LLS, e mbledhur dhe redaktuar nga Chris Evans, rilyeni nga Ken Glazer
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX-AccFSX-SP2
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 18.7 MB
 • Shkarkime 6 305
 • krijuar 09-02 2018-
 • ndryshuar 29-08 2018-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko
 • Autori: Modeli origjinal nga Tim Conrad, FSX format amë nga LLS, e mbledhur dhe redaktuar nga Chris Evans, rilyeni nga Ken Glazer
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium