Gjuhë

Flota e Air France v2.1 FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (244 vota)
 • Masat 309 MB
 • Shkarkime 775 147
 • krijuar 29-04 2010-
 • ndryshuar 30-07 2018-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • MDL Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
 • Auto-install Versioni i instaluesit 2
 • Shkarko
 • Autori: Nombreux auteurs ju mund të gjeni në paketën tuaj
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium

Prezantimi

Këtu është Air France flotës v2 për Simulator i fluturimit Microsoft (R) X (FSX) Shërbimi i paketës 2 (SP2) or përshpejtim dhe Lockheed Martin Përgatitja 3D (P3D). Jo në përputhje me FS2004. Tani ju mund të vënë veten në komandën e një flotë të tërë, 19 nga modelet e 19. Faleminderit për krijuesit e freeware që bëri një punë të madhe!

Changelog: V2.1:
 • A380: Shtimi i një panel 2D (ditë / nate) e krijuar nga Rikoooo dhe mete fikse në QV (frymëzuar nga Facked), duke shtuar një HUD.
Changelog: V2.0:
Warning: Ju duhet të uninstall versionin e mëparshëm para instalimit të këtë një të tillë!
 • Duke shtuar një panel SFX e shpalljes veçantë kabinës nga Air France me zë të vërtetë në Purser vërtetë AF për të gjithë avionëve në flotën. Në dispozicion nga panelet 2D
 • Duke shtuar një të ri 1000NG avion CRJ (Nuk ka VC në këtë moment)
 • Fleet bërë 100% në përputhje me Perpar 3D
 • Fix perde e teksteve xhami VC nga ERJ 135 / 145 për P3D
 • Fix tingujt padëgjueshëm nga ERJ 135 / 145
 • Përcaktimi i "pika kontakti" nga B747
 • Shtimi i një VC avancuar (Alrot) + MFK dhe të tjera sende të bukur (wipers) në QV nga B747
 • Shtuar / Fixed dritat natën e QV B747
 • Zëvendësimi modeli i vjetër nga A380 nga një të re me QV
 • Zëvendësimi modeli i vjetër nga BAE RJ85 nga një të ri me QV
 • Zëvendësimi modeli i vjetër nga Fokker 100 nga një të ri me QV
 • Zëvendësimi modeli i vjetër i EMB 120 nga një të re me QV dhe textures të përmirësuara nga Rikoooo
 • Shtuar "Fix Flight1 VC Rain" (fix xham xhama në FSX-SP2 kur bie shi) Start Menu / Rikoooo Shtesa / Flota e Air France v2 FSX & P3D
 • Tekstilet e zevendesimit te Xhema 777-200 / 300 per perputhshmerine me P3D
 • New vlerëson black background për Boeing 777-200 / 300
 • Zëvendësimi gjithë thumbnails.jpg
 • Fixed disa dhjetëra mete të vogla ...

Changelog: V1.2:
 • Fix mete për vlerëson lartësimatës dhe tregues shpejtësi nga Airbus A318 / 319 / 320 / 321

E rëndësishme para instalimit (FSX vetëm)

Nëse ju jeni në posedim të një versioni të thjeshtë të FSX duhet së pari të instaloni SP1 dhe pastaj SP2 në dispozicion nga Rikoooo (vetëm në frëngjisht) ose në faqen zyrtare të Microsoft (R). Nëse nuk i ndiqni këto udhëzime do të keni probleme të pajtueshmërisë me këtë paketë.
 • Pasi të keni instaluar SP2, duhet të çaktivizoni "DirectX 10 preview" nga cilësimet grafike në FSX. Ky instalues ​​mund ta bëjë këtë automatikisht për ju, për ta bërë këtë, thjesht kontrolloni opsionin në konfigurimin e faqes Preferencat.
 • Disa matës i kësaj pakete nuk do të funksionojë duke përfshirë mat nga FS2004 nëse ju nuk e instaloni fotografi MSVCP70.DLL (Microsoft (R) C + + Runtime Library) dhe msvcr70.dll në sistemin tuaj. Ky installer gjithashtu mund të bëjë këtë për ju automatikisht.
Ju kam ndjekur këto udhëzime? Ju nuk duhet të hasni ndonjë problem të madh pastaj. Vini re se nuk ka mbështetje është siguruar, kjo paketë ofrohet falas ashtu siç është, fotografi në këtë paketë janë pronë e autorëve të tyre përkatëse (shih Autorit dhe autorët listë e plotë në paketë)


Lista e të gjitha modeleve të përfshira

Airbus A318-111 : + VC + 2D Panel + Tinguj Airbus A319-111 : + VC + 2D Panel + Tinguj Airbus A320-211 : + VC + 2D Panel + Tinguj
Airbus A321-211 : Modeli Default Airbus A330-200 : + VC + 2D Panel + Tinguj Airbus A340-300 : + VC + 2D Panel + Tinguj
Airbus A380-861 : + VC + 2D Panel + Tinguj Avro RJ85 : + VC + 2D Panel + Tinguj Boeing 747-400 / Cargo : + VC + 2D Panel + Tinguj
Boeing 777-200 / 300/ngarkesë : + QV + 2D Panel + Tinguj + cilësi Skyteam Canadair Jet 100 : + VC + 2D Panel + Tinguj Canadair Jet 700 : modeli Default
Canadair Jet 1000NG : + 2D Panel + Default EMB-700 Tinguj Embraer ERJ 120 : + VC + 2D Panel + Tinguj Embraer ERJ 135 : + VC + 2D Panel + Tinguj
Embraer ERJ 145 : + VC + 2D Panel + Tinguj Embraer ERJ 190 : + VC + 2D Panel + Tinguj Fokker 70: + 2D Panel (md80) + Tinguj
Fokker 100: + VC + 2D Panel + Tinguj




Fotografitë

flotteAF 616 flotteAF 617
flotteAF 618 flotteAF 619
flotteAF 620-vc flotteAF 621
flotteAF 622 flotteAF 623-vc
flotteAF 624 flotteAF 624-vc
flotteAF 625 flotteAF 626
flotteAF 629-vc
flotteAF 627 flotteAF 630
flotteAF 628-vc
flotteAF 632 flotteAF 633-pn
flotteAF 635 flotteAF 634-vc
flotteAF 638 flotteAF 636-vc
flotteAF 639 flotteAF 640-vc
flotteAF 641 flotteAF 642-vc
flotteAF 645 flotteAF 644-vc
flotteAF 646 flotteAF 647
flotteAF 648 flotteAF 649-vc
flotteAF 650 flotteAF 651-vc
flotteAF 652

* VC = Virtual Cockpit
 • Autori: Nombreux auteurs ju mund të gjeni në paketën tuaj
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (244 vota)
 • Masat 309 MB
 • Shkarkime 775 147
 • krijuar 29-04 2010-
 • ndryshuar 30-07 2018-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • MDL Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
 • Auto-install Versioni i instaluesit 2
 • Shkarko
 • Autori: Nombreux auteurs ju mund të gjeni në paketën tuaj
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium