Gjuhë

Paketa Ultimate e flotës së Egyptair v1.2 FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (45 vota)
 • Masat 378 MB
 • Shkarkime 302 889
 • krijuar 09-11 2011-
 • ndryshuar 30-07 2018-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • MDL Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
 • Shkarko
 • Autor: Lista e plotë e autorit në paketë
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
bann

12 / 11 / 2013: Përditësuar të v1.2: Korrigjim A320 & 321, dosjet aircraft.cfg nuk u instaluar


Prezantimi


Paketa Ultimate e flotës Egyptair për FSX SP2 & P3D është rezultat i muajve të montimit, krijimit dhe modifikimit të skedarëve me qëllim promovimin e komunitetit Simulator të Fluturimit me freewarin më të mirë të botës. Kjo paketë është deri tani më komplekse nga të gjitha flotat e grumbulluara tashmë rikoooo.com siç janë:

Emiratet e flotës FSX & P3D
Flota Air France FSX & P3D
Air France flotë FS2004


Përpjekje të veçanta janë bërë për të korrigjuar probleme tashmë të njohura nga paketat e mëparshme. Dymbëdhjetë repaints cilësi Egyptair janë krijuar nga rikoooo dhe përshtatjen e një MFK opsionale (Flight Kompjuteri i Menaxhimit) në cockpits virtuale e Airbus A320 dhe A321.

Të gjitha modelet përfshijnë: GPWS (Ground Afërsia Warning System) me alarme të ndryshme të tilla si "kënd Bank", "qethje Wind", "Terreni shumë i ulët", "Dont zhytet" dhe kështu me radhë. + Një mjet kompleks për menaxhimin Push Back (panel 2d) + një sistem kabina annoucment (Flightdeck) me zërat e hostesses (panel 2d), zërat e kapitenit dhe tingujt e aktiviteteve të ndryshme të tilla si melodi reale të Egyptair.

Në 2011, Flotës Egyptair dhe Egyptair Express (Cargo nuk përfshihen) i përbërë nga dhjetë modeleve kryesisht Airbus dhe Boeing, kjo paketë reflekton në më të vërtetë në atë kohë. Një total prej repaints 18 propozohen të tilla si ngjyra e vjetra dhe ngjyra të reja të Egyptair. Të gjitha modelet janë të pajisura me textures të natës, dritare, fenerët, fener, logo etj, dhe për cockpits virtuale si. Secili aeroplan ka tingullin e vet në varësi të llojit të motorit, modeli vetë karakteristikat e tij të fluturimit në vijim dhe kështu me radhë. Për shembull, Boeing 777-266ER është e pajisur me motorët PW4090 (Pratt & Whitney) riprodhuar me besnikëri.

barre

Kujdes
- Kërkesa e detyrueshme për FSX


Para instalimit të paketës së fundit të flotës Egyptair sigurohuni që FSX SP2 (Paketa e Shërbimit 2) është instaluar tashmë.
FSX-Acceleration tashmë ka SP2
Ikja nuk do të funksionojë si duhet pa FSX Paketa e Shërbimit 2.

Nëse nuk instaloni FSX SP2, disa modele 3D nuk do të shfaqen siç duhet si më poshtë:

SP2 SP2 2

barre

Instalim

Paketa e instalimit është shumë e thjeshtë, vetëm të klikoni Next.
Warning kjo është një fotografi e madhe Mb 378, Download mund të jetë e gjatë. Ajo është rekomanduar me forcë që ju të përdorni një software shkarko përshpejtues për pauzë dhe të rifillojnë në breakpoint për të shmangur surpriza të pakëndshme (ex FlashGet).
Installer është vetëm në përputhje me Windows nuk e Mac

në opsione VasFMC dhe FSUIPC mund të jetë instaluar bashku.

thumb instaluar

barre

Egyptair: Xhevahir i Egjiptit


Egyptair është një nga kompanitë ajrore e parë në botë.
E themeluar në maj 1932, fluturimi egjiptian kompania është në fakt kompania shtatë fluturimit për të dalë. Nga gusht 1933, Egyptair ofron fluturime tregtare midis Kajros dhe Aleksandrisë në bord një spartan. Dy vjet më vonë, flota ka dymbëdhjetë avionit Egyptair de Havilland më shumë.
Gjatë Luftës së Dytë Botërore, qeveria egjiptiane requisitioned ajrore dhe u quajt "Misr Airlines".

Dhjetë Beach ri avioni përveç flotën e "MisrAir" në 1946 dhe në 1949 blerë dhjetë MisrAir Vickers Vikings para avionit të tij të shërbimit francez, e "Languedoc", një vit më vonë.
Në 1956, ajrore egjiptiane MisrAir bashkua me sirianë Airlines, duke u bërë "Shtetet Arabe Airlines" ose "AAU". Në 1960, UAA qëndron si linjë ajrore e parë në Lindjen e Mesme për të përdorur jet (Comet 4-c). Për nisjen e fluturimeve të gjata dhe të mbështetur trafikun ajror ndërkombëtar, linja ajrore blerë një Boeing egjiptian 707 në 1968.

Në 1971, sirianë Airlines dhe MisrAir veçantë: ajrore egjiptiane pas rifillon emrin e saj origjinal, Egyptair.
Në korrik 10, 2008, Egyptair është pjesë e Star Alliance (Aleanca më e madhe në botë). Egyptair u emërua ajrore më e mirë në Afrikë AFRAA. Kompania raportoi rekord hyrat totale prej 1.143 miliardë dollarë për vitin fiskal deri në fund korrik 31, 2007 dhe sipas kompanisë, nga 2006 për 2007, Egyptair kryer më shumë se 6.5 milion pasagjerë. (burimi wikipedia)

barre

destinacionet aktuale

Sot, linja ajrore Egyptair kryer më shumë se 555 fluturime javore nga Kajro dhe shumë qytete të tjera egjiptiane të 69 destinacione vendase (Abu Simbel, Alexandria, Assiut, Aswan, Hurghada, Luxor, Sharm el-Sheikh) dhe d Africa ndërkombëtare. Shembujt përfshijnë Casablanca, Tunis, Algjer, Tripoli, Bani Walid, Asmara, Khartum, Addis Ababa, Entebbe, Nairobi, Lagos, Accra dhe Kano.

Egyptair gjithashtu shërben disa qytete aziatike (Bombay, Bangkok, Kuala Lumpur, Singapore, Guangzhou, Pekin, Seoul, Tokio dhe Osaka), Evropë (Oslo, Stockholm, Kopenhagës, Moskë, Berlin, Londër, Amsterdam, Bruksel, Düsseldorf, Frankfurt, Mynih , Vienna, Zurich, Paris, Gjenevë, Milano, Budapest, Kiev, Roma, Barcelona, ​​Madrid, Lisbonë, Stamboll, Athinë dhe Larnaka) dhe Amerika e Veriut (New York / JFK dhe Toronto / Pearson nga 1 qershor, 2011).
Egyptair ka zhvilluar dhe vepron një numër të kritereve të cilësisë për pasagjerët e saj për të përmbushur kërkesat dhe kërkesat e secilit dhe kështu të ofrojë një udhëtimit me të vërtetë ideale. (burimi wikipedia)

barre

1 Airbus A320-232 Egyptair
A320-232
Repaints Egyptair ngjyra të reja dhe të vjetra të krijuara nga rikoooo

145 totale: klasa e 16 biznesi + 129 klasë ekonomike
2-2 (4 krah për krah)
3-3 (6 krah për krah)snap058 thumb snap067 thumb snap064
thumb snap069 thumb snap065 thumb snap060

Të reja

Më poshtë, funksioni i Autobrake për kabinë virtuale tashmë aktive në të gjitha Airbus Më poshtë, A320 dhe A321 kabinë virtual me integrimin opsionale e vasFMC (shih FMC)
thumb snap066 thumb snap068


Të reja karakteristika dhe enhancements për mat në Airbus A3XX

1 ECAM

ECAMS tregon konfigurimin 5 për flaps dhe slats.

Një klik të djathtë të miut në këndin e sipërm të djathtë të ECAMS (lart slats dhe flaps) toggles mes kg dhe lbs.
Konfigurimi standard është kg.

Në pjesën e poshtme ju do të shihni mesazhe të ndryshme në lidhje me konfigurimin e avionit.

Për exemple:

Ana e majte
anën e djathtë
dritat ulje; Spoilers armatosur;
rripat e sigurimit; Ndalohet duhani; Statusi Autobrake (voir Autobrake);
Ulje gear poshtë dhe të mbyllur; frenave parkimi;
Pitot Heat; hidraulikë;
DEICE eng1; DEICE eng2 Generator;
DEICE krahut; Paralajmëruar në qoftë take-off ose weigth ulje është tejkaluar;

2 ECAMS2

Ky është vetëm një shtesë për ECAMS parazgjedhur dhe duhet të shtoni informata për TAT temperaturës dhe SAT, Koha Zulu dhe lokale
dhe pesha e përgjithshme të ECAMS parazgjedhur.

3 Autoflare (jo të dukshme)

Me këtë funksion autopilot duhet të jetë në gjendje të ulte avionin. Nëse autopilot i kaloi në Prill shpejtësinë vertikale është reduktuar
në qoftë se lartësia radio është më pak se këmbët 150.
Në 20 kembë autothrust është vendosur në zero. Është e rëndësishme që levë juaj Synimi është vendosur edhe në zero ndryshe fut është rritur me
Pozita e levë tuaj fut.

Në lartësi mbi këmbët 20 ju mund të filloni të shkojnë rreth duke goditur butonin toga në ECU. Autopilot është vendosur të rritet dhe fut është
rritur.

Është e rëndësishme që ju të zgjidhni shpejtësinë e saktë dhe flaps konfigurimit për qasje finale.
Do not harroni të vendosur autobrake dhe vendosur levë të fut në zero. Si Pilot në komandë ju duhet të fillojë një të shkojnë rreth manovër
nëse failles autopilot.

4 SFCC Slats dhe flaps Kontrollit Kompjuterike (jo të dukshme)

Airbus ka 4 Pozicionet e përplasje trajtuar, por konfigurimin 5 e slats dhe flaps.

Trajtuar Pos Slats / flaps Text treguar ne Vërejtje ECAMS
0 0 / 0 -
Konfigurimi 1 18 / 10 1 Approach (zgjedhur automatikisht nga SFCC në një shpejtësi> 140 nyje)
1 18 / F 1 + F fluturim konfigurimit (zgjedhur automaticcaly nga SFCC me një shpejtësi <140 nyje)
2 22 / 20 2
3 22 / 30 3
4 25 / 35 4

Në konfigurimit fluturim 1 + F SFCC retracts automatikisht flaps për të 1 nëse shpejtësia është më i madh se 210 nyje.

SFCC përcakton automatikisht spoiler në pozicionin e armatosur në qoftë flaps janë të vendosur dhe shpejtësia është më e madhe se nyje 60. Shkatërruesit tërhiqen automatikisht kur
Shpejtësia është nën nyje 55.

5 Autobrake

Frenave është aktivizuar me klikim të djathtë të miut mbi butonin.
Në tokë ju vetëm mund të zgjidhni butonin MAX dhe në këtë rast RTO (Refuzoi Take-Off) programm frenave është zgjedhur.
Në ajër ju mund të zgjidhni LO / MED / MAX


barre

2 Airbus A321-231 Egyptair

A321-231
rilyej Egyptair ngjyra e vjetra krijuar nga rikoooo

185 totale: klasa e 10 biznesi + 175 klasë ekonomike
2-2 (4 krah për krah)
3-3 (6 krah për krah)
thumb snap073 thumb snap076 thumb snap079
thumb snap074 thumb snap072 thumb snap071

screenshot shtesë:
thumb snap077

barre


3 Airbus A330-243 Egyptair

A330-243Repaints Egyptair ngjyra të reja dhe të vjetra të krijuara nga rikoooo

268 totale: klasa e 24 biznesi + 244 klasë ekonomike
2-2-2 (6 krah për krah)
2-4-2 (8 krah për krah)
thumb snap083 thumb snap085 thumb snap080
thumb snap082 thumb snap081 thumb snap086

barre


4 Airbus A330-343E Egyptair

A330-300rilyejEgyptair ngjyra të reja krijuar byrikoooo

301 totale: klasa e 36 biznesi + 265 klasë ekonomike
2-2-2 (6 krah për krah)
2-4-2 (8 krah për krah)
thumb snap087 thumb snap088
thumb snap089 thumb snap090

Ky avion (dhe ndonjë tjetër) është pajisur me efekte të mëdha: Smoke frenave, contrails, uji pas timonit, zjarri Motorët, tymi Kur rrotat prekë tokën etj.


barre

5 Airbus A340-212 Egyptair
A340-212rilyejEgyptair ngjyra vjetra krijuar byrikoooo

260 totale: 12 klasit të parë + 24 biznes klasë + 224 klasë ekonomike
2-2-2 (6 krah për krah)
2-4-2 (8 krah për krah)

thumb snap092 thumb snap093 thumb snap094
thumb snap091 thumb snap095 thumb snap096

A340 ka qenë objekt i kujdesit të posaçëm, Disa vlerëson si ECAM dhe Autobrake janë modifikuar posaçërisht për A340. Tingujt janë riprodhimi realiste e një Rolls-Royes Trent.

barre

6 Boeing B737-566 Egyptair

B737-500rilyej Egyptair ngjyra të reja krijuar nga rikoooo

104 totale: klasa e 8 biznesi + 96 klasë ekonomike
3-3 (6 krah për krah)
thumb snap098 thumb snap099 thumb snap100
thumb snap101 thumb snap102

Modeli 3D e Boeing B737-566 nuk ka një kabinë virtuale, Kështu që në vend gëzojnë një panel të shkëlqyer 2D.


barre

7 Boeing B737-866 Egyptair


B737-800
144 totale: klasa e 24 biznesi + 120 klasë ekonomike
2-2 (4 krah për krah)
3-3 (6 krah për krah)


thumb snap111 thumb snap109 thumb snap108
thumb snap107 thumb snap103 thumb snap106

Screenshots supplémentaires:
thumb snap104 thumb snap105

barre

8 Boeing B777-266ER Egyptair

B777-200
Rilyej Egyptair ngjyra të reja të krijuara nga textures rikoooo plus të GSU

319 totale: 12 klasit të parë + 21 biznes klasë + 286 klasë ekonomike
2-3-2 (7 krah për krah)
3-4-2 (9 krah për krah)

thumb snap112 thumb snap113 thumb snap114
thumb snap115 thumb snap116 thumb snap117

Screenshots supplémentaires:
thumb snap118 thumb snap119 thumb snap120
thumb snap121 thumb snap122 thumb snap123

thumb snap124 thumb snap125 thumb snap126
thumb snap127


barre


9 Boeing B777-300ER Egyptair
B777-300rilyej Egyptair ngjyra të reja krijuar nga rikoooo

346 totale: klasa e 49 biznesi + 297 klasë ekonomike
2-3-2 (7 krah për krah)
3-3-3 (9 krah për krah) - 2-3-2 (7 krah për krah)thumb snap131 thumb snap133 thumb snap130
thumb snap129 thumb snap128barre

10 Embraer ERJ 170LR Egyptair Express

Egyptair Express është një linjë ajrore rajonale me bazë në Kairo, Egjipt. Ajo është themeluar në 2006 si një degë regjionale e Egyptair dhe nisi fluturimin e tij të parë mbi 1 2007 qershor. Ajo ka 12 Embraer E 170.

Repaints Egyptair ngjyra të reja dhe të vjetra të krijuara nga rikoooo

thumb snap135 thumb snap134 thumb snap137
thumb snap091 thumb snap095 thumb snap136

Modeli 3D e Boeing Embraer E 170 nuk ka një kabinë virtuale, Kështu që në vend gëzojnë një panel të shkëlqyer 2D.


barre


VasFMC Flight Managment Kompjuter


VasFMC është një lirë program (burim të hapur) krijuar nga Alex Wemmer të simulojnë një mjedis të plotë gjysmë-pro në FMS (Flight Management System). Ky program kërkon FSUIPC (përfshirë)

Rikoooo ka përshtatur e vlerëson të vasFMC që do të shfaqet në QV, megjithatë, Për të mos conflicte me vlerëson tjera në QV disa prej tyre janë thjesht të hequr, të tilla si butonat në autopilot. Kur ju fluturojnë me vasFMC, Mbani në mend se VC thjesht të shërbejë si dekorim.
Ju duhet kontrolluar A320 tuaj ose A321 me vetëm panelin 2D.

Shume e rendesishme, Lexoni me kujdes manualin e programit.

Jenë të vetëdijshëm se vasFMC është një program i rëndë dhe kërkon pak kohë për të bootwhen ju zgjidhni një Airbus të pajisur me këtë opsion.

Instaluesi i Rikoooo ju lejon për të instaluar automatikisht vasFMC 2.1 në simulator tuaj dhe të para-konfiguruar për Airbus A320 dhe A321 Egyptair. Paketa përfshin Navdata e Navigraph - Navdata - AIRAC 0609 vit 2006 (pa pagesë)

Më poshtë është paneli 2D (gjatë natës):

thumb vasfmcpanel

MCDU dhe panel i plotë

thumb MCDU thumb MFK

vasFMC mund të rrëzojë tuajin FSX or P3D nëse nuk keni mjaftueshëm RAM dhe CPU falas, në këtë rast, preferohet të mos e instaloni këtë mundësi.

Link për disa videos mësime: vasFMC Tutorials Videos
 • Autor: Lista e plotë e autorit në paketë
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (45 vota)
 • Masat 378 MB
 • Shkarkime 302 889
 • krijuar 09-11 2011-
 • ndryshuar 30-07 2018-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • MDL Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
 • Shkarko
 • Autor: Lista e plotë e autorit në paketë
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium