Gjuhë

Flota Ndërkombëtare Corsair FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 136 MB
 • Shkarkime 60 297
 • krijuar 19-04-2013
 • ndryshuar 30-07-2018
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • MDL Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
 • Auto-install Versioni i instaluesit 2
 • Shkarko
 • Autor: Lista e plotë në paketim
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium

Zbuloni në këtë pako ekskluzive të flotës Corsair International dhe Corsairfly.com FSX dhe P3D !

Përveç kësaj, Boeing 747-300 është i përfshirë me ngjyra theold Corsair.
Corsair International textures A330-300 janë bërë nga Erik Bender (Rikoooo.com)
textures Corsair International A330-200 janë bërë nga Joseph Ortu (përdoruesit) dhe të zgjeruara nga Erik Bender (Rikoooo.com)

intro Flotte Corsair International FSX & P3D

Fleet në procesin e rinovimit: Corsair ka nisur 2 riformohet Airbus A330-200 (një të parë në mes të korrikut 2012, dhe një të dytë në fund gusht).
Në fund të 2012, dy A330.300s reja do të bashkohet flotës, e cila do të jetë rinovuar plotësisht dhe të riformohet nga mesi i 2013.
përmirësimet teknike do të bëhet për të përmirësuar nivelet e performancës avionëve, dhe do të forcojë më tej sigurinë.

Video nga Flyer8600


Airbus A330-200 / 300 : Model: Thomas Ruth
Autentike Rolls-Royce Trent 700 tingëllon nga Ismail Zayan
textures e zgjeruara në QV, QKMF-së në QV
vlerëson Zi dhe shumë korrigjime nga Rikoooo
Autoland nga Dimitrios Moschos, textures natës nga Rikoooo
thumb Snap733 thumb Flotte Corsair International FSX P3D 3 thumb Flotte Corsair International FSX P3D 4
thumb Snap735 thumb Snap736 thumb Snap737
thumb Snap738 thumb Snap739

Boeing 747-300 / 400: Model: Project Opensky
B747-400: Përfshirë me GPWS, MFK dhe QV përmirësuar nga Alejandro Rojas Lucena me wipers
Autoland nga Dimitrios Moschos
Tinguj autentike Pratt & Whitney JT9D-7A
B747-300: Authentic tingëllon Pratt & Whitney PW4056 + 2D Panel, nuk ka VC
thumb Snap742 thumb Snap743 thumb Snap747
thumb Snap749 thumb Flotte Corsair International FSX P3D 2 thumb Flotte Corsair International FSX P3D 1
thumb Snap743 thumb Snap744 thumb Snap745
 • Autor: Lista e plotë në paketim
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 136 MB
 • Shkarkime 60 297
 • krijuar 19-04-2013
 • ndryshuar 30-07-2018
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • MDL Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
 • Auto-install Versioni i instaluesit 2
 • Shkarko
 • Autor: Lista e plotë në paketim
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium

Përditësuar fundit

02-03-2020Boeing 737-MAX8 Multi-Livery FSX &
--------