Gjuhë

Corsair International Fleet FSX & P3D

HOT
Size 136 MB
Downloads 54 692
Created 20-04-2013 01:10:34
Changed 28-04-2013 19:44:43
Liçensë freeware i jashtëm
Auto-install: #Installer version 2
Autori: lista e plotë në paketën
Shkarko Për FSX-SP2 & FSX-Steam & P3D v1. * v2 v3 v4 për t'u testuar # Port-Over pa pajtueshmëri P3Dv4

Gjeni në këtë paketë të veçantë Corsair Ndërkombëtar dhe Corsairfly.com flotës për FSX dhe P3D!

Përveç kësaj, Boeing 747-300 është i përfshirë me ngjyra theold Corsair.
Corsair International textures A330-300 janë bërë nga Erik Bender (Rikoooo.com)
textures Corsair International A330-200 janë bërë nga Joseph Ortu (përdoruesit) dhe të zgjeruara nga Erik Bender (Rikoooo.com)

intro Flotte Corsair International FSX & P3D

Fleet në procesin e rinovimit: Corsair ka nisur 2 riformohet Airbus A330-200 (një të parë në mes të korrikut 2012, dhe një të dytë në fund gusht).
Në fund të 2012, dy A330.300s reja do të bashkohet flotës, e cila do të jetë rinovuar plotësisht dhe të riformohet nga mesi i 2013.
përmirësimet teknike do të bëhet për të përmirësuar nivelet e performancës avionëve, dhe do të forcojë më tej sigurinë.

Video nga Flyer8600


Airbus A330-200 / 300 : Model: Thomas Ruth
Autentike Rolls-Royce Trent 700 tingëllon nga Ismail Zayan
textures e zgjeruara në QV, QKMF-së në QV
vlerëson Zi dhe shumë korrigjime nga Rikoooo
Autoland nga Dimitrios Moschos, textures natës nga Rikoooo
thumb Snap733 thumb Flotte Corsair International FSX P3D 3 thumb Flotte Corsair International FSX P3D 4
thumb Snap735 thumb Snap736 thumb Snap737
thumb Snap738 thumb Snap739

Boeing 747-300 / 400: Model: Project Opensky
B747-400: Përfshirë me GPWS, MFK dhe QV përmirësuar nga Alejandro Rojas Lucena me wipers
Autoland nga Dimitrios Moschos
Tinguj autentike Pratt & Whitney JT9D-7A
B747-300: Authentic tingëllon Pratt & Whitney PW4056 + 2D Panel, nuk ka VC
thumb Snap742 thumb Snap743 thumb Snap747
thumb Snap749 thumb Flotte Corsair International FSX P3D 2 thumb Flotte Corsair International FSX P3D 1
thumb Snap743 thumb Snap744 thumb Snap745
Corsair International Fleet FSX & P3D Shkarko
Gjuhë