Gjuhë

Linja Ajrore Ndërkombëtare e Flotës FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (2 vota)
 • Masat 488 MB
 • Shkarkime 38 269
 • krijuar 05-07 2016-
 • ndryshuar 30-07 2018-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC Me dhe pa VC
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10
 • Shkarko
 • Autor: Lista e plotë në paketim
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Këtu Flota Zviceriane Ndërkombëtare e Ajrit për të FSX, FSX-Steam Edition, Prepar3D v1, v2 dhe v3. Paketë të plotë me shumicën e aeroplanit nga flota e vërtetë që nga qershori 2016. Disa avionë nuk janë më pjesë e flotës por përfaqësojnë një moment historik, ato ofrohen si një bonus.

Secili aeroplan ka një MFK (kapshëm nga taskbar imitues), GPWS (aktivizuar automatikisht) dhe një sistem të trajtimit terren (RCB), tinguj unike dhe më shumë.

Swiss International Air Lines AG (short zvicerane, stilizuar si zviceran) është linja ajrore flamuri bartës i Zvicrës veprojnë shërbime të planifikuara në Evropë dhe në Amerikën e Veriut, Amerika e Jugut, Afrikë dhe Azi. shpërndarës kryesor i saj është Zürich Airport, me një operacion fokus qytetit në Gjenevë Aeroportit. Linja ajrore u formua pas falimentimit 2002 të Swissair, ish-bartës të flamurit të Zvicrës.

Swiss është anëtar i Star Alliance. Kjo është një degë e Grupit Lufthansa, me seli në EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg afër Basel, Zvicër, dhe një zyrë në Cyrih Aeroportit në Kloten, Zvicër. Zyra e regjistruar e kompanisë është në Basel. Linja ajrore përdor IATA Kodi LX se trashëguar nga linja ajrore zvicerane rajonal Crossair (kodin e Swissair ishte SR). Kodi ICAO është SWR, trashëguar nga Swissair (Crossair të ishte CRX), në mënyrë që të mbajë të drejtat ndërkombëtare të trafikut. (Wikipedia)

Lista e avionit

Airbus A319-112
Airbus A320-214
Airbus A320-214 (Sharklets) No VC
Airbus A321-212
Airbus A330-343X
Airbus A340-313X
Boeing B777-3DEER (Çështja e pajtueshmërisë së VC me P3D vetëm v2 dhe v3)
BAe Avro RJ100 (Çështja e pajtueshmërisë së VC me P3D vetëm v2 dhe v3)
Embraer ERJ-145LU
McDonnell Douglas DC-10 30-
McDonnell Douglas MD-11 F
McDonnell Douglas MD-11 F No VC
McDonnell Douglas MD-83
Saab 2000 No VC

Screenshots (Prepar3D v3.3)

Airbus A319-112 Linja Ajrore Ndërkombëtare Zvicerane FSX Dhe P3D

thumb A319 1 thumb A319 2 thumb A319 3

Airbus A320-214 Linja Ajrore Ndërkombëtare Zvicerane FSX Dhe P3D

thumb A320 1 thumb A320 2 thumb A320 3

Airbus A320-214 (Sharklets) Asnjë VC - Linja ajrore ndërkombëtare zvicerane FSX Dhe P3D

thumb A320 No VC 1 thumb A320 No VC 2 thumb A320 No VC 3

Airbus A321-212 Linja Ajrore Ndërkombëtare Zvicerane FSX Dhe P3D

thumb A321 1 thumb A321 2 thumb A321 3

Airbus A330-343X Linja Ajrore Ndërkombëtare Zvicerane FSX Dhe P3D

thumb A330 1 thumb A330 2 thumb A330 3

Airbus A340-313X Linja Ajrore Ndërkombëtare Zvicerane FSX Dhe P3D

thumb A340 1 thumb A340 2 thumb A340 3

Boeing B777-3DEER (Çështja e pajtueshmërisë së VC me P3D vetëm v2 dhe v3) - Linja ajrore ndërkombëtare zvicerane FSX Dhe P3D

thumb B777 1 thumb B777 2 thumb B777 3

BAe Avro RJ100 (Çështja e pajtueshmërisë së VC me P3D vetëm për v2 dhe v3) - Zinxhirët Ndërkombëtar të Zvicrës - Parajsa Zinxhir Zvicerane FSX Dhe P3D

thumb BAE146 1 thumb BAE146 2 thumb BAE146 3

Embraer ERJ-145LU Swiss Air Lines Ndërkombëtare - Crossair FSX Dhe P3D

thumb ERJ145 1 thumb ERJ145 2 thumb ERJ145 3

McDonnell Douglas DC - 10 - 30 Swissair - Bonus FSX Dhe P3D

thumb DC10 1 thumb DC10 2 thumb DC10 3

McDonnell Douglas MD-11 F Swissair - Bonus FSX Dhe P3D

thumb MD11 1 thumb MD11 2 thumb MD11 3

McDonnell Douglas MD-11 F Jo VC - Linja ajrore ndërkombëtare zvicerane - Hybrid i kualifikimit zviceran - Swiss Hybrid - Bonus FSX Dhe P3D

thumb MD11 No VC 1 thumb MD11 No VC 2 thumb MD11 No VC 3

McDonnell Douglas MD-83 Swissair - Bonus FSX Dhe P3D

thumb MD83 1 thumb MD83 2 thumb MD83 3

Saab 2000 Nuk ka VC Swiss Air International Lines FSX Dhe P3D

thumb SAAB2000 1 thumb SAAB2000 2 thumb SAAB2000 3
 • Autor: Lista e plotë në paketim
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (2 vota)
 • Masat 488 MB
 • Shkarkime 38 269
 • krijuar 05-07 2016-
 • ndryshuar 30-07 2018-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC Me dhe pa VC
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10
 • Shkarko
 • Autor: Lista e plotë në paketim
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium