Gjuhë

Eurofighter Typhoon AlphaSim FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX-SP2
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 19.3 MB
 • Shkarkime 49 157
 • krijuar 01-11 2012-
 • ndryshuar 01-11 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
 • Shkarko
 • Autori: Alphasim / Virtavia i jashtëm
 • http://www.virtavia.com
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Për versionin FS2004 pajtueshme Kliko këtu
SHËNIM: FS2004 HUD dhe RADAR nuk janë në përputhje me FSX kështu që nuk janë të përfshira. Cilësimet panel.cfg janë akoma aty, kështu që një alternativë mund të ngjitet.

Eurofighter Typhoon është një me dy motor, canard-delta krahut, luftëtar Multirole. [6] [7] tajfunit është projektuar nga një konsorcium i tre kompanive, EADS, Alenia Aeronautica dhe BAE Systems, duke punuar me një kompani holding, Eurofighter GmbH , e cila u formua në 1986. Projekti menaxhohet nga Eurofighter e NATO-s dhe Agjencisë për Menaxhimin Tornado, e cila vepron si klient kryesor. [8] Eurofighter Typhoon është duke u prodhuar në seri nga EADS, Alenia Aeronautica, dhe BAE Systems konsorciumit. Avioni po prokurohen sipas kontratave të veçanta, transhe quajtur, secili për avion me aftësi të përmirësuara në përgjithësi. Tajfuni ka hyrë në shërbim me Forcave Ajrore të Austrisë, Forcave Ajrore Italiane, Forcave Ajrore Gjermane, Forcave Ajrore Mbretërore Britanike, Forcave Ajrore spanjolle, dhe Arabia Forcën Ajrore Mbretërore. (Wikipedia)

Temat:

Speedbrake - përdorin / kyç, ose kliko butonin panel.

Drag Chute - përdor tiparin 'rrotullues të kundërt' të FSX/P3D, kështu që shtypni dhe mbani butonin F2, çelësi F1 për kanellë.

Flaps - e Typhoon vërtetë ka flaps saj kontrolluara nga kompjuteri kështu që nuk ka flaps leva ose mat në panelin. Modeli AlphaSim reflekton këtë, por flaps mund të përdoren nga keypresses zakonshme. Nuk janë vetëm tre flaps pozicionet - plotësisht deri në mes të rrugës dhe plotësisht poshtë.

Pilot Visors - më të ulëta në mënyrë automatike në mes të

Furnizohem hetimin - kjo përdor komandën 2nd Exit. Përdorni keypresses mëposhtme (ose reset për diçka tjetër (e rekomanduar) në detyrat e tastierës) -
 1. Shtypni dhe mbani shtypur butonin shift, takoni tastin E herë
 2. Lirimin butonin shift (të rëndësishme), trokitje e lehtë butonin 2 menjëherë (brenda sekonda 2 të shtypur butonin E).

VC Switches - të gjitha ndizet në vc janë mousable dhe në shumicën e rasteve mbajnë përshkrimin e vërtetë të tekstit të gjetur në Typhoon. Këto çels janë jo funksionale dhe vetëm për efekt. Disa switches VC kanë FSX funksionet, këto janë levat e marsheve dhe ndriçuesit e uljes në konsolën e majtë dhe ndezja e dritës së nav & panelit, ndezja e ndezjes së karburantit (ndezja e motorit) dhe ndezja e 2 ndezen në konsolën e djathtë.

Shutdown përdorur VC kalon - Shutdown është të klikuar kaloni Fuel ndërprerje në krahu i djathtë konsol në QV, kaloni ka një roje të kuqe i cili duhet të ngrihet së pari. Kaloni DUHET të kthehet në pozicionin ON pasi motori është mbështjellës poshtë, përndryshe restart nuk do të jetë e mundur.

Duke filluar duke përdorur VC kalon - Përdoruesi mund të fillojë ose duke shtypur butonin autostart në panelin e majtë e sipërme, ose dy çelsin motorino mund të përdoret në krahu i djathtë konsol në QV. Është e rëndësishme të theksohet se, a) ndërprerje e karburantit duhet të jetë në pozicionin ON siç përshkruhet më sipër, dhe b) motorino çelsin janë efektive 'pranverë-ngarkuar', përdoruesi duhet të klikoni dhe të mbajë miun mbi ta deri sa të kap motor , kjo zakonisht merr rreth 6 sekonda e mbajtjes së vazhdueshme, tregues 'dora' do të ndryshojë në një 'grusht' ndërsa switch është duke u mbajtur. Nëse ju lirimin kaloni para 6 sekonda është lart, ju do të keni për të begine procedurën përsëri. SHËNIM: switches motorino nuk do të fillojë motorë nëse keypress Ctrl-Shift-F1 është përdorur për të mbyllur më parë. Motorë duhet të mbyllen duke përdorur butonat e kuqe mbyllje të mbyt tastierë nëse butonat vc motorino do të përdoren. Nëse keni përdorur Ctrl-Shift-F1, pastaj ctrl-E do të jetë e nevojshme për të filluar përsëri.

Cockpit Rear - ju mund të ngasin në pjesën e pasme të QV duke shtypur dhe mbajtur ctrl-Shkruani derisa lëvizja ndalesa. Pastaj shtypni zhvendosje Shkruani për të rritur pikëpamje si ju do të jetë i ulur shumë i ulët. Kthehuni nga ose Reselecting Typhoon ose shtypur ctrl-Backspace për të ecur përpara përsëri, pastaj zhvendoset-Backspace për të lëvizur përsëri poshtë në lartësinë e duhur.

Smokesystem: ka një buton për toggling tymin e bardhë ekran ajrit në / off në grup të lartë butonave majtas.

AI Aircraft Etiketa: ka një buton për toggling etiketat AI avionëve on / off në grup të lartë butonave majtas. Kjo është në nga default në qoftë se ju keni të vendosur në mundësitë tuaja ekranit, kështu që do të tregojë tekst të kuqe mbi butonin.

Multiplayer: një model më të lartë të ulët-polifonik FPS është përfshirë si një opsion për të fluturuar si avionit * lojtar * në seancat multiplayer. Kjo nuk është një model i UA si të tillë.

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX-SP2
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 19.3 MB
 • Shkarkime 49 157
 • krijuar 01-11 2012-
 • ndryshuar 01-11 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
 • Shkarko
 • Autori: Alphasim / Virtavia i jashtëm
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium