Gjuhë

Vought CrusaderF8 v1.00 FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 24.9 MB
 • Shkarkime 9 799
 • krijuar 28-05 2014-
 • ndryshuar 30-05 2015-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
 • Auto-install Versioni i instaluesit 2
 • Shkarko
 • Autor: Laborie Roland, Laurent correia, Jean Pierre Langer, Jean Pierre Bourgeois, FSX përditësuar nga Danny Garnier
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Një shtojcë shumë gjithëpërfshirëse dhe e detajuar e krijuar nga Roland Laborie (një francez). Fillimisht ishte për FS2004 por në sajë të mikut tonë Danny Garnier tani është kompatibil (port-over) me FSX or Prepar3D. Përfshin një kabinën virtuale (VC), dymbëdhjetë ripyrime dhe versione të ndryshme, tinguj me porosi, animacione (zjarr, bomba, raketa etj.), Efektet (pas djegie, etj.) Dhe shumë gjëra të tjera të bukura.

Crusader F-8 (fillimisht F8U) është një avion luftarak supersonik i ndërtuar nga Vought për Shtetet e Bashkuara dhe në bordin e avionëve. Karakterizohet nga një hyrje e ajrit dhe një fletë ajri me një ndryshore të hundës. Pavarësisht nga një barrë shtesë për shkak të pajisjeve të saj detare, ajo shfaq punën e njëjtë si homologu i saj i bazuar në tokë, F-100 Super Sabre e Amerikës së Veriut.

Më poshtë, dokumentacioni i plotë në frëngjisht me fotografi (të përfshira edhe me shtesën)

Prezantim

gishtin vëllprezantimi i gishtitprezantimi i gishtit 2thumb g SOMMAIRE-2006
Animime
thumb p AEROFREINSthumb p ANIMIMI KABINAthumb p BECS VOLETS VOILUREthumb p BINOME1thumb p BINOME2thumb p BINOME3gisht i madhgisht i madhthumb p CROCHET DE QUEUEthumb p DEPLOIEMENT AILESthumb p ELEKTRONI PILOTEthumb p MOTEUR PCthumb p PËRSHËNDETJEthumb g RADIO RADARthumb g TIR BULPUP DROIT USAgisht i madh TIR BULPUP GAUCHE USAthumb p TIR CANONSthumb p TIR MAGIC DROITgisht i madh. TIR MAGIC GAUCHEgisht i madh p TIR ROQUETTES USAthumb p TIR ROQUETTES USA TOTALIgisht i madh p TIR SIDE DROIT USAgisht i madh p TIR SIDE GAUCHE USAgisht i madh P SECURIES TURBINEgisht i madh. Tz vue generale

efektet
gisht i madh p bulpup tirgishtat p canons tirthumb p Matra tirgishti i raketave tirthumb p moteur sec pcgishti p nxjerrjen e pilotethumb p roquette tirgisht vorbull p

Panelet instrumenteve

gisht i madh p 1 modèle de volinstrumente të gishtit të pinstrumentet e gishtit p2instrumentet e gishtit p3instrumentet e gishtit p4instrumentet e gishtit p5gishtat e p instrumenteve6 description1gishtat e p instrumenteve6 description2pëshkrimet e p tools7 descriptionpëshkrimet e p tools8 descriptionthumb p instruments8 Vor ilsinstrumente të gishtit p9 cv1instrumente të gishtit p9 cv2instrumente të gishtit p9 cv3

Repaints dhe versionet
thumb p modele 1thumb p modele 2thumb p modele 3thumb p modele 4thumb p modele 5thumb p modele 6thumb p modele 7thumb p modele 8thumb p modele 9thumb p modele 10thumb p modele 11thumb p modele 12

më shumë
thumb p LES PLUSthumb p LES PLUS2
 • Autor: Laborie Roland, Laurent correia, Jean Pierre Langer, Jean Pierre Bourgeois, FSX përditësuar nga Danny Garnier
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 24.9 MB
 • Shkarkime 9 799
 • krijuar 28-05 2014-
 • ndryshuar 30-05 2015-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
 • Auto-install Versioni i instaluesit 2
 • Shkarko
 • Autor: Laborie Roland, Laurent correia, Jean Pierre Langer, Jean Pierre Bourgeois, FSX përditësuar nga Danny Garnier
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium