Gjuhë

L-39 Albatros Trainer Military Package FSX & P3D

HOT
Size 14 MB
Downloads 19 615
Krijuar 29-06-2014 02: 00: 00
Ndryshuar 30-05-2015 19: 24: 31
Liçensë freeware i jashtëm
Auto-install: #Installer version 2
Autori: Mohammad Faali
Shkarko Për FSX-SP2 & FSX-Steam & P3D v1. * v2 v3 v4 për t'u testuar # Port-Over pa kompatibil P3Dv4 #3D Virtual Cockpit
Aero L-39 Albatros është një lartë-performance avion trajner jet zhvilluar në Çekosllovaki për të përmbushur kërkesat për një "C-39" (C për cvičný - trajner) gjatë 1960s të zëvendësojë L-29 Delfin. Ai ishte i pari i trajnerëve të jet brezit të dytë, dhe i pari trajner turbofan-powered prodhuar, dhe është përditësuar më vonë si Super Albatros L-59 dhe si L-139 (prototip L-39 me motor Garrett TFE731).

Një zhvillim i mëtejshëm i dizajnit, L-159 ALCA, filloi prodhimin në 1997. Deri më sot, më shumë se 2,800 L-39s kanë shërbyer me mbi forcat ajrore 30 rreth botës. Albatros është më e përdorur gjerësisht trajner jet në botë; përveç kryerjes trajnime themelore dhe të avancuara pilot të, ajo ka fluturuar edhe misione luftarake në një rol dritë-sulm. Atipike, ajo kurrë nuk ka marrë një emër të raportimit të NATO-s.

Superb add-on me të modelimit të cilësisë së lartë, tingujt doganore, VC me mat dhe ndizet (nuk ka panel 2D), përfshirë me 3 repaints: Çeke Air Force, Forcat Ajrore dhe Lituanian Biele Albatrosy. Compatible me FSX dhe Prepar3D (korrigjimi canopy.bmp e cilësi)
L-39 Albatros Trainer Military Package FSX & P3D Shkarko
Gjuhë