Gjuhë

Paketa Ushtarake Trajnuese L-39 Albatros FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX-SP2
 • Vleresim
  (1 votë)
 • Masat 14 MB
 • Shkarkime 25 566
 • krijuar 29-06 2014-
 • ndryshuar 30-05 2015-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
 • Auto-install Versioni i instaluesit 2
 • Shkarko
 • Autori: Mohammad Faali
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Aero L-39 Albatros është një lartë-performance avion trajner jet zhvilluar në Çekosllovaki për të përmbushur kërkesat për një "C-39" (C për cvičný - trajner) gjatë 1960s të zëvendësojë L-29 Delfin. Ai ishte i pari i trajnerëve të jet brezit të dytë, dhe i pari trajner turbofan-powered prodhuar, dhe është përditësuar më vonë si Super Albatros L-59 dhe si L-139 (prototip L-39 me motor Garrett TFE731).

Një zhvillim i mëtejshëm i dizajnit, L-159 ALCA, filloi prodhimin në 1997. Deri më sot, më shumë se 2,800 L-39s kanë shërbyer me mbi forcat ajrore 30 rreth botës. Albatros është më e përdorur gjerësisht trajner jet në botë; përveç kryerjes trajnime themelore dhe të avancuara pilot të, ajo ka fluturuar edhe misione luftarake në një rol dritë-sulm. Atipike, ajo kurrë nuk ka marrë një emër të raportimit të NATO-s.

Shtojca e shkëlqyer me modelimin e cilësisë së lartë, tingujt me porosi, VC me matësa dhe çelsin (nuk ka panel 2D), të përfshira me riparimet 3: Forca Ajrore Çeke, Forca Ajrore dhe Lituanisht Biele Albatrosy. I përputhshëm me FSX dhe Prepar3D (cilësi korrigjimi canopy.bmp)

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX-SP2
 • Vleresim
  (1 votë)
 • Masat 14 MB
 • Shkarkime 25 566
 • krijuar 29-06 2014-
 • ndryshuar 30-05 2015-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
 • Auto-install Versioni i instaluesit 2
 • Shkarko
 • Autori: Mohammad Faali
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium