Gjuhë

Schleicher K 2b Rhön-Schwalbe FSX

INFORMACION

 • i pajtueshëm FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (15 vota)
 • Masat 2.26 MB
 • Shkarkime 2 729
 • krijuar 09-09 2010-
 • ndryshuar 12-07 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
 • Shkarko
 • Autori: Wolfgang Piper i jashtëm
 • http://www.fsglider.de
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Për variantin FS2004 pajtueshme Kliko këtu
Një avion pa motor me dy ulëse për trajnim dhe performancën në 60-së. Fluturimi i parë ishte në 1955. Ndërtuar: 75 njësi nga Schleicher

INFORMACION

 • i pajtueshëm FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (15 vota)
 • Masat 2.26 MB
 • Shkarkime 2 729
 • krijuar 09-09 2010-
 • ndryshuar 12-07 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
 • Shkarko
 • Autori: Wolfgang Piper i jashtëm
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium