Gjuhë

Quebec City 2.0 FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (16 vota)
 • Masat 51.5 MB
 • Shkarkime 22 930
 • krijuar 14-12 2011-
 • ndryshuar 06-04 2018-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • Auto-install Skenari i instaluesit v11
 • Shkarko
 • Autori: Jean St-Cyr i jashtëm
 • http://www.jeanstcyr.com
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium

Ndryshoni regjistrin

Auto-installer përditësuar për të version 10

Quebec Qyteti është kryeqyteti i provincës Kanadeze të Quebec. E themeluar në 1608, është qyteti më i vjetër në Amerikën e Veriut. Kjo pamje shumë të detajuara të përfshijë më shumë se ndërtesa doganore 135 ndërtuara gjatë 3 viteve të fundit. Ejani dhe shikoni se çfarë Quebec City duket pëlqen me e diploma monumentet në simulator tuaj fluturimit.

Shumë të reja FSX/P3D karakteristika janë përdorur për të ndërtuar këtë pamje të mrekullueshme si animacione dhe efekte speciale me porosi.

PËRMBAJTJA E SECENERY 2.0:

heliports:
- CTJ5
Enfant Jésus-Hospital

- CTJ2
roje bregdetare kanadeze, Quebec bazë të qytetit
Helipads A, B dhe C

- CSZ4
Kompleksi H

- Quebec Citadel (fushë helikopteresh Military)

Bridges:
- Ile d'Orléans urë
- Québec Ura (me trafik)
- Pierre-Laporte urë

Ndërtesat:
- Chateau Frontenac
- Terrasse Dufferin
- Ndërtesa Price
- Hilton dhe Delta hotele
- Parlamenti Quebec
- Hotel Loews Le Concorde
- Ndërtimin Banka Kombëtare
- SAAQ ndërtimi
- Autostrada Dufferin-Montmorency
- Kisha Ancienne-Lorette
- Champigny College
- Bimë Glaverbec dhe oxhak (në përputhje me 06 pistë në CYQB)
- Car Montmorency Falls park kabllor dhe ura
- COLISEE Pepsi (Coliseum, ku Nordiques Quebec të përdoren për të luajtur)
- Quebec qyteti hipodrom
- Ekspozita Center (Qendra de Foire)
- Muzeu i civilizimit
- Rafineria Ultramar
- Petit-Champlain Condominiums dhe ndërtesa
- Ndërtesa Groupe Desgagnés
- Porti i ashensorë grurit Quebec
- Levis ferry terminal
- Québec ferry terminal
- Shtyllat e energjisë elektrike e L'Ange-Gardien, Ile d'Orléans dhe Beaumont
Tregu i Vieux-Port -
- Le Riviera Restorant (bassin Louise)
Vendpushimet e skive:
- Le Relais
- Stoneham
- Mont St-Anne
- Masivi de la Petite-Rivière-Saint-François

Boats:
- Amundsen (Canadian Coast roje ice-breaker)
- Super cisternë (Ultramar dok)
- Boats në "Bassin Louise" marina
- Qytet i Québec dhe anijet Levis

Të tjerët:
- Plains e Abrahamit
- Expocite

Temat:
- Montmorency bie teleferik
Teleferik është e animuar në Montmorency bie.

- Konkurs Loto-Québec firework
Fishekzjarret ndodhin çdo ditë në korrik
dhe gusht nga 9: 00pm të 10: 00pm vazhdueshëm.

- Armët e Dufferin Terrace
armë Simulimi qitjes nën Dufferin Terrace.
Animacion ndodh për 5 minuta në orë e gjysmë ore.

- Québec-Lévis tragetet animuar, format AI
Tragete janë, si parazgjedhje, statike në skenë.
AI version është në dispozicion në dosje "autres".

Ju lutemi, shihni "Shënim për ferries.txt" dokument për më shumë informacion.

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (16 vota)
 • Masat 51.5 MB
 • Shkarkime 22 930
 • krijuar 14-12 2011-
 • ndryshuar 06-04 2018-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • Auto-install Skenari i instaluesit v11
 • Shkarko
 • Autori: Jean St-Cyr i jashtëm
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium