Gjuhë

Versioni i Korsikës I FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (19 vota)
 • Masat 12.5 MB
 • Shkarkime 19 906
 • krijuar 14-12 2011-
 • ndryshuar 30-10 2017-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • Auto-install Skenari i instaluesit v11
 • Shkarko
 • Autori: Toni Agramont
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium

Ndryshoni regjistrin

Auto-installer përditësuar për të version 10

Këtu ka një pamje të vogël të Korsikë (Corcega për katalanisht, Corse për french)

Ishulli i Korsikës ka 143 komuna. Midis tyre 104 janë të përfaqësuara në këtë pamje. Duke përfshirë edhe pesë aeroportet dhe disa porte në qytetet e mëdha.

Është e rekomanduar që të ketë një Michelin Harta departamenti No.345 në të cilën ju mund të pozicionojë secilin prej fshatrave 104 modeluar në këtë pamje, në qoftë se ju jeni një njohës, ju duhet të jetë në gjendje për të lëvizur pa një hartë.

Në Fluturimi Rregullat vizuale (VFR) ju mund të shfletoni të gjitha luginat nga një aeroport në tjetrin.

Bastia
Bastia

Bonifacio
Bonifacio

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (19 vota)
 • Masat 12.5 MB
 • Shkarkime 19 906
 • krijuar 14-12 2011-
 • ndryshuar 30-10 2017-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • Auto-install Skenari i instaluesit v11
 • Shkarko
 • Autori: Toni Agramont
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium