Gjuhë

Kefallinia FSX & P3D

INFORMACION

pamje të bukur photoreal nga ishullin e Qefalonisë dhe aeroportin e tij në Greqi. Për të arritur atje vetëm të hyjë Kefallinia në fushën e aeroportit të FSX/P3D.

Ishulli i Qefalonisë ose Kefalonia ose Qefalonisë ose Kefallonia i njohur gjithashtu si Kefallinia apo Chephalonia greke: Κεφαλονιά, Κεφαλλονιά; Italisht: Cefalonia), është më e madhe e Ishujt Jon në perëndim të Greqisë. Ajo është gjithashtu një njësi e veçantë rajonale të Ionian Islands rajon, dhe e vetmja komunë i njësisë rajonale. Kryeqyteti i Cephalonia është Argostoli. (Wikipedia)

INFORMACION