Gjuhë

North American XB-70 Bob NASA FSX & P3D

HOT
Size 18.6 MB
Downloads 17 166
Created 29-04-2011 03:22:23
Changed 23-02-2015 21:38:14
Liçensë freeware i jashtëm
Auto-install: #Installer version 8
Autori: Massimo Altieri, update nga Bob Chicilo
Shkarko Për FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4 për t'u testuar # Port-Over pa kompatibil P3Dv4 #3D Virtual Cockpit
Për variantin FS2004 pajtueshme Kliko këtu
Press "L" për të aktivizuar afteburner efekt. 2D kabinë është më i plotë se kabinë virtuale

North American XB-70 Valkyrie ishte e një prototip bombardues supersonik i 1950 vonë SHBA. Ajo është projektuar nga të Amerikës së Veriut. Vetëm dy kopje janë ndërtuar, njëri prej të cilëve u shkatërrua në një aksident.

Humbja e një prototip të nënshkruajë urdhër vdekje e programit. Ky fluturim është një reklamat fluturimi, shumë gazetarë janë dëshmitarë të aksidentit në këtë makinë shumë të shtrenjta, ajo peshon ton 250 dhe i kishte kushtuar herë 10 peshën e saj në ar.

Aksidenti

Në 8 qershor 1966, prototipi i dytë lë Edwards AFB për të kryer matjet e booms zërit. Përveç kësaj, ky test lejon General Electric, prodhuesi i motorëve XB-70, të marrë fotografitë e reklamave aeroplan me një F-4B Phantom II, F-104N Starfighter, F-5A Freedom Fighter dhe një T -38 Talon, të gjitha powered me motorë nga General Electric. Por F-104, lëshuar në turbullirat prag të gjeneruara nga XB-70, goditi, duke shkatërruar stabilizator majtë vertikale. Pas 16 sekonda e fluturimit, sulmuesi del jashtë kontrollit, atëherë u rrëzua.Al White, piloti XB-70, ejected në kohë, por pilot i dytë i tij Carl Cross është në gjendje të nxjerr dhe u vra së bashku me pilotin e F-104, Joseph Albert Walker. (Burimi Wikipedia)
North American XB-70 Bob NASA FSX & P3D Shkarko
Gjuhë