Gjuhë

Amerika e Veriut XB-70 Bob NASA FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (34 vota)
 • Masat 18.6 MB
 • Shkarkime 19 649
 • krijuar 29-04 2011-
 • ndryshuar 23-02 2015-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
 • Auto-install Versioni i instaluesit 8
 • Shkarko
 • Autori: Massimo Altieri, rifreskuar nga Bob Chicilo
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Për variantin FS2004 pajtueshme Kliko këtu
Press "L" për të aktivizuar afteburner efekt. 2D kabinë është më i plotë se kabinë virtuale

North American XB-70 Valkyrie ishte e një prototip bombardues supersonik i 1950 vonë SHBA. Ajo është projektuar nga të Amerikës së Veriut. Vetëm dy kopje janë ndërtuar, njëri prej të cilëve u shkatërrua në një aksident.

Humbja e një prototip të nënshkruajë urdhër vdekje e programit. Ky fluturim është një reklamat fluturimi, shumë gazetarë janë dëshmitarë të aksidentit në këtë makinë shumë të shtrenjta, ajo peshon ton 250 dhe i kishte kushtuar herë 10 peshën e saj në ar.

Aksidenti

Në 8 qershor 1966, prototipi i dytë lë Edwards AFB për të kryer matjet e booms zërit. Përveç kësaj, ky test lejon General Electric, prodhuesi i motorëve XB-70, të marrë fotografitë e reklamave aeroplan me një F-4B Phantom II, F-104N Starfighter, F-5A Freedom Fighter dhe një T -38 Talon, të gjitha powered me motorë nga General Electric. Por F-104, lëshuar në turbullirat prag të gjeneruara nga XB-70, goditi, duke shkatërruar stabilizator majtë vertikale. Pas 16 sekonda e fluturimit, sulmuesi del jashtë kontrollit, atëherë u rrëzua.Al White, piloti XB-70, ejected në kohë, por pilot i dytë i tij Carl Cross është në gjendje të nxjerr dhe u vra së bashku me pilotin e F-104, Joseph Albert Walker. (Burimi Wikipedia)
 • Autori: Massimo Altieri, rifreskuar nga Bob Chicilo
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (34 vota)
 • Masat 18.6 MB
 • Shkarkime 19 649
 • krijuar 29-04 2011-
 • ndryshuar 23-02 2015-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
 • Auto-install Versioni i instaluesit 8
 • Shkarko
 • Autori: Massimo Altieri, rifreskuar nga Bob Chicilo
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium