Gjuhë

Messerschmitt Bf.108 Taifun X-Plane 9

INFORMACION

 • i pajtueshëm X-Plane 9
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 19.6 MB
 • Shkarkime 2 622
 • krijuar 03-10 2012-
 • ndryshuar 19-03 2013-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Auto-install Versioni i instaluesit 2
 • Shkarko
 • Autori: Paolo Matricardi, Etienne Hallauer, Bertrand Augras, Chris Wraight
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Arritje e bukur për të X-Plane 9.70 (minimumi) nuk është testuar X-Plane 10. Përfshinë kabinën virtuale, panelin 2D, tinguj të vërtetë dhe katër teksture. Rekomandohet të lexoni dokumentacionin (në italisht) dhe ju referoheni imazheve për të kontrolluar funksionet e ndryshme të kabinës. Avionët me motor me katër vendësh Messerschmitt Bf 108 Taifun është zhvilluar nga Willy Messerschmitt, inxhinier kryesor i BFW (Bayerische Flugzeugwerke) në Augsburg, Gjermani.
Pseudonimi TAIFUN (Typhoon) është dhënë nga aviatrix gjerman Elly Beinhorn gjatë bastisjes së tij Gleiwitz-Berlin-Istanbul gusht 13, 1935.

Messerschmitt Bf.108 Taifun X-Plane 9
 • Autori: Paolo Matricardi, Etienne Hallauer, Bertrand Augras, Chris Wraight
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm X-Plane 9
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 19.6 MB
 • Shkarkime 2 622
 • krijuar 03-10 2012-
 • ndryshuar 19-03 2013-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Auto-install Versioni i instaluesit 2
 • Shkarko
 • Autori: Paolo Matricardi, Etienne Hallauer, Bertrand Augras, Chris Wraight
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium