Gjuhë

Hydroptere v2 Varkë fluturuese X-Plane 10

INFORMACION

 • i pajtueshëm X-Plane 10
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 12.6 MB
 • Shkarkime 2 960
 • krijuar 30-10 2012-
 • ndryshuar 19-03 2013-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Auto-install Versioni i instaluesit 2
 • Shkarko
 • Autori: JP Baril
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Për X-Plane Vetëm 10.10 + Windows. Mos harroni të lexoni dokumentacionin e përfshirë.
Hydroptère është vela pari për të kaluar shufrat e nyje 50 në vela, që është kph 92,6, atëherë ajo e 100 kph me një pikë në nyje 56,3 (104 kph).

Hydroptère është një ujë, eksperimentale vela projektuar nga pronar jahti francez Alain Thébault. Dizajni i saj multihull ujë, lejon anije lundrojnë-powered për të arritur shpejtësi të lartë në ujë. Dizajni është e bazuar në përvojën nga një sërë ujë, sailcraft që Thébault ndërtuar në bashkëpunim me fund Eric Tabarly që nga 1990s. Në tetor 5, 2008 ajo arriti një shpejtësi rekord prej 52.86 nyje (97.90 km / h; 60.83 mph), por kjo ishte mbi një distancë më të shkurtër se sa 500m e nevojshme për t'u kualifikuar për një rekord zyrtar botëror. Në dhjetor 21, 2008, Hydroptère shkurtimisht arritur 56.3 nyje (104.3 km / h; 64.8 mph) pranë Fos-sur-Mer, por përmbys menjëherë pas kësaj.

Në shtator 4, 2009, Hydroptère theu rekordin botëror të drejtpërdrejtë, mbajtjen e një shpejtësi prej Nyje 52.86 (97.90 km / h; 60.83 mph) për 500m në 30 nyje e erës. Në nëntor 2009, ajo e theu barrierën 50 nyjë për një milje detare me një shpejtësi prej 50.17 nyje (92.91 km / h; 57.73 mph) në HYERES, Francë. (Wikipedia)


Për të vendosur hydroptère në një vend detar:

Menu / Vendi / card (harta) lokale /

Bëni rrëshqitje Hydroptère në ujë dhe të rregullojë lartësinë e pritjes në vend detar.

Pilotimi:

Fshije spirancë, zgjedhur në tastierë "V".

Hydroptère lundron në duke pasur parasysh pozitën e vela në lidhje me aksin e anije, ju përdorni komandën tuaj të përshpejtues të levë tuaj:
 • Ju do të fitojë shpejtësi; nga rreshtim sails (në ritëm "largue madh").
 • Ju ngadalësojë; nga sails tronditëse (sails relaksimit).
Timon është aktivizuar nga aks Yaw e levë tuaj.


Për të marrë një shpejtësi optimale në ritëm "largue madh":

Me instrumentet "panel 2D", ju mund të korrigjuar pllakën e varkë me levë tuaj (boshti kodrina dhe pitching) dhe për të përshtatur trim (aks pitching), e cila korrespondon me ballasts e zhvesh qendrore.

SHËNIM: X-Plane nuk kujdeset për sipërfaqet anti-drift të zhytur në ujë. Hydroptère (v2) nuk ka asnjë plugin "anti-drift / ujë". Ky simulim u përshtat për të qenë afër realitetit dhe qesharake.


RREGULLORE në X-Plane 10

"Settings / settings / joystick § EQUIPEMENT / zonës së"

Nullzone 0%

"Settings / Rendering Options / Fusha lateral e parë"

Vendos një vlerë të përfshirë mes 50 dhe 100 gradë.

"Settings / Rendering Options /"

Vënë Draw përzgjedhjes per pixels ndriçim,

Hiq HDR pasqyrim


"Vlerat e rekomanduar" Weather - Mjedisi:

ATMOSFERË:

Niveli era dobët lartësi 01.000

UJI:

Valët lartësi 000.1 (nuk duhet të kalojë 2.0)

Raporti lartësia 10.0


Karakteristikat teknike të Real Hydroptère:

http://membres.multimania.fr/tpevoile/hydro2.htm

Krahët e lidhjes janë të themeluar nga karboni dhe nga rrëshirë, në bazë të teknologjisë së përdorur për depozitim të Rafale. Ata janë llogaritur dhe realizuar nga industrinë e hapësirës ajrore.

Ju lutemi Shënim:

Për animacion në këtë objekt për të punuar, një plugin shtesë (Developed by Sandy Barbour) duhet të jetë i instaluar.

Ju lutem vizitoni http://www.xpluginsdk.org/misc_plugins.htm dhe shkarkoni dhe instaloni 'CustomSBDatarefs004' plugin.

Kjo pamje përdor objekte nga biblioteka OpenSceneryX. Nëse ju nuk keni të instaluar ende, ju lutem shkoni te http://www.opensceneryx.com
INFORMACION

 • i pajtueshëm X-Plane 10
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 12.6 MB
 • Shkarkime 2 960
 • krijuar 30-10 2012-
 • ndryshuar 19-03 2013-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Auto-install Versioni i instaluesit 2
 • Shkarko
 • Autori: JP Baril
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium