Gjuhë

Fortaleza City + Aeroporti Fotoreal FSX & P3D

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (1 votë)
 • Masat 212 MB
 • Shkarkime 27 855
 • krijuar 12-02 2014-
 • ndryshuar 07-11 2017-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • Auto-install Skenari i instaluesit v11
 • Shkarko
 • Autori: guyfs9, Bruno Israel, Rui Mesquita
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium

Ndryshoni regjistrin

Auto-installer përditësuar për të version 10

Pamje foto-real për FSX dhe Prepar3D v1 dhe 2, përfshirë aeroportin ndërkombëtar Pinto Martins (SBFZ / FOR) me terminalin e tij dhe qytetin e Fortaleza në Brazil, duke përfshirë rrugën bregdetare, autogjenin në qendër të qytetit dhe përreth, rrugën e trafikut, trafikun ajror, ndërtesat 3D, pyjet autogjene. Toka është e mbuluar kryesisht nga zona foto-reale, ky peizazh është vërtet i shkëlqyeshëm.

Fortaleza (shqiptimi portugez: [foʁtalezɐ], Fortesa) është kryeqyteti shtetëror i Ceará, i vendosur në verilindje të Brazilit. Me një popullsi afër 2.55 milion (rajoni metropolitan mbi 3.6 milion), Fortaleza është qyteti më i madh 5th në Brazil. Ajo ka një sipërfaqe prej 313 kilometra katrorë (121 sq mi) dhe densiteti më i lartë demografik në vend (8,001 per km²). Në veri të qytetit shtrihet Oqeani Atlantik; në jug janë komunat e Pacatuba, Eusébio, Maracanaú dhe Itaitinga; në lindje është komuna e Aquiraz dhe Oqeanit Atlantik; dhe në perëndim është komuna e Caucaia. Banorët e qytetit njihen si Fortalezenses. Kryetari aktual është Roberto Cláudio, një mjek i diplomuar nga Universiteti Federal i Kearës. Fortaleza është një nga tre qytetet kryesore në rajonin verilindor së bashku me Recife dhe Salvador.
Qyteti do të jetë një nga qytetet pritëse të 2014 FIFA World Cup. Përveç kësaj, Fortaleza priti 2013 FIFA Confederations Cup. (Wikipedia)

Fortaleza City + Aeroporti Fotoreal FSX & P3D

Fortaleza City + Aeroporti Fotoreal FSX & P3D

 • Autori: guyfs9, Bruno Israel, Rui Mesquita
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (1 votë)
 • Masat 212 MB
 • Shkarkime 27 855
 • krijuar 12-02 2014-
 • ndryshuar 07-11 2017-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • Auto-install Skenari i instaluesit v11
 • Shkarko
 • Autori: guyfs9, Bruno Israel, Rui Mesquita
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium