Gjuhë

El Calafate SIMARG FSX & P3D

INFORMACION

Ndryshoni regjistrin

Auto-installer u përditësua në v11

Scenery nga aeroporti ndërkombëtar vendosur në El Calafate në Argjentinë, ka dy sezone, verë apo dimër (me borë) se ajo do të jetë e mundur për të zgjedhur gjatë instalimit automatik. Peizazh përfshijnë të gjitha ndërtesat kryesore dhe foto-reale textures.

Aeroporti Ndërkombëtar Comandante Armando Tola (Spanish: Aeropuerto International de El Calafate - Comandante Armando Tola) (IATA: FTE, ICAO: SAWC) është një aeroport në Santa Cruz Provinca, Argjentinë. Ajo është e vendosur rreth 21 km (13 mi) në lindje të qytetit të El Calafate. Aeroporti është operuar bashkarisht nga qeveria dhe Londër Furnizimit. Aktualisht, aeroporti shërbehet vetëm me Aerolineas Argentinas, LAN Argjentinë, dhe ngarkoni. Kjo është aeroporti perëndimor argjentinas shërbyer nga fluturimet e programuara.

Aeroporti u përurua në nëntor 2000, duke zëvendësuar të vjetër Lago Argentino Aeroportit (ING / SAWL). Tani është hyrja kryesore për Los Glaciares Park Kombëtar. Dizajni i aeroportit u krijua nga Carlos Ott, një arkitekt i njohur nga Uruguaj. Në 2010, aeroporti është përdorur nga mbi 500,000 pasagjerë.

El Calafate është një qytet në provincën e Santa Cruz, Argjentinë, dhe kreu i departamentit të Lago Argentino. Ajo është e vendosur në argjentinas Patagoni, në afërsi të bregut jugor të liqenit të Argentino dhe 256 km në veriperëndim të Rio Gallegos. popullsia e saj ishte 6,143 banorë në 2001. (Burimi: Wikipedia)

caratulafsx 2014-09-26 23-18-25-68fsx 2014-09-26 23-21-58-75

INFORMACION