Gjuhë

Tupolev Tu-154m v2.03 Project Tupolev FS2004

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (14 vota)
 • Masat 91.87 MB
 • Shkarkime 24 447
 • krijuar 03-02 2009-
 • ndryshuar 18-03 2013-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Auto-install Nga autori
 • Shkarko
 • Autori: Project Tupolev i jashtëm
 • http://protu-154.org
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium

Përditësuar 12 / 06 / 2010: Shtuar 2.0.3 patch
Një vit e gjysmë të punës janë të nevojshme për të përfunduar këtë update. Këtu është një version i ri i versionit 154 Tu-2.03. Një pjesë shumë e madhe e punës është bërë për të mbushur boshllëqet, fix bugs dhe gabime, për të përmirësuar pamjen dhe leximin e shumë paneleve. Tani ekziston një sistem i mbrojtjes nga zjarri moderne, një sistem të lëngshme ftohës, duke marrë disqet e frenave llogari ngrohjes, dhe më e rëndësishmja, për të punuar shkruar tërësisht rreth motorëve me naftë, si dhe shumë përmirësime të tjera dhe shtesa.

opinioni ynë

eksperiencë unike! Ky avion, në përputhje FS2004 është projektuar për të vështirë-vlon. Realizmi është shtyrë në nivelin e saj maksimal. Mos u mundoni për të filluar motorët e kësaj Tupolev Tu-154m pa u konsultuar manualin sepse ka procedura dhe ata janë të gjatë. Të gjitha butonat në 2D panelit dhe QV janë riprodhuar me besnikëri dhe funksionale, si dhe të gjitha sistemet hidraulike (3 në të gjitha). Jashtë, kjo është një riprodhim i përsosur dhe modelimit. Një falënderim të madh për ekipin e projektit Tupolev për realizimin e freeware dhe falë për leje për të transmetuar në rikoooo.com tillë. Të simmeurs kush është dashuri kompleksiteti dhe sofistikimi do të shërbehet. Vini re se kur ju rri pezull një buton ose një objekt me miun, ndihmë është shfaqur në anglisht. Para se të shkarkimit, ju tashmë mund të marrë një vështrim në manual (pdf) dhe për të marrë një ide në lidhje me këtë avion. Kontrolloni manualin e Tupolev Tu-154m

Dhënie

Tupolev Tu-154m marrë një "AVSIM Freeware GOLD DHËNIES"nga avsim.com udhëheqës botëror në simulim. Ju mund të shihni një provë të plotë të kryer nga personat kompetent duke klikuar mbi imazhin më poshtë:

Freeware Award Gold
avioni

Tupolev Tu-154 (Russian: Ту-154, emri raportimin NATO: Careless) është një tre-motor mesme-varg të ngushtë-trupi Avioni projektuar në mes të 1960s dhe prodhuar nga Tupolev. Si workhorse e sovjetike dhe (pas) linjat ajrore ruse për disa dekada, është kryer gjysmën e të gjithë udhëtarëve fluturuar nga Aeroflot dhe filialeve të saj (137.5 milion / vit ose 243.8 miliardë km pasagjerëve në 1990), duke mbetur standarde avioni në familje, rrugë e Rusisë dhe ish-shtetet sovjetike deri nga mesi i 2000s. Ajo u eksportuar në 17 linjat ajrore jo-ruse dhe të përdoret si transporti kreu-i-shtetit nga forcat ajrore të një numri vendesh.

Me një shpejtësi cruising e 975 kilometra në orë (606 mph), Tu-154 është një nga avionët më të shpejtë civil në përdorim dhe ka një gamë të 5,280 kilometra (3,280 mi). Aftë për të vepruar nga aeroportet pashtruara dhe zhavorrit me komoditetet baze, ajo është përdorur gjerësisht në kushte ekstreme të Arktikut të rajoneve veriore të Rusisë / lindore ku linjave ajrore të tjera nuk ishin në gjendje për të vepruar. projektuar fillimisht për një jetë 45,000 hr shërbimit (cikle 18,000), por të aftë për orë 80,000 me përmirësimet, që pritet të vazhdojë në shërbim deri në 2016, edhe pse rregulloret e zhurmave kanë parë fluturime në Evropën Perëndimore dhe fusha të tjera të kufizuara. Në janar 2010, Russian flag zgarë Aeroflot njoftoi pensionimin e flotës së saj Tu-154 pas 40 vjet, me fluturimin e fundit të planifikuar qenë Aeroflot Flight 736 nga Ekaterinburg në Moskë në 31 dhjetor 2009.

Që 1968 ka pasur 39 incidente fatale që përfshijnë Tu-154, shumica e të cilave janë shkaktuar ose nga faktorë që nuk lidhen me avion ose me përdorimin e saj të gjerë në kushtet e kërkuar. (Wikipedia)

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (14 vota)
 • Masat 91.87 MB
 • Shkarkime 24 447
 • krijuar 03-02 2009-
 • ndryshuar 18-03 2013-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Auto-install Nga autori
 • Shkarko
 • Autori: Project Tupolev i jashtëm
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium