Gjuhë

Grumman G-73 Mallard FSX & P3D & FS9

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSXFS2004
 • Versioni i shtesës1.0
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 139 MB
 • Shkarkime 14 290
 • krijuar 03-08 2016-
 • ndryshuar 29-08 2018-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko
 • Autor: Milton Shupe, Nigel Richards, Rachael Whiteford, Rui Cristina, William Ellis, Roman Stoviak
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium

Ndryshoni regjistrin

Më 21 / 02 / 2018: Ky aktualizim nuk ka të bëjë me versionin FS2004. I ri FSX modeli vendas dhe Prepar3D v4 i pajtueshëm me një total të gjallesave 15.

Grumman G-73 Mallard për FSX, P3D, dhe FS2004 me cilësi shumë të lartë, është shumë e rrallë që shtesat e një cilësie të tillë të jenë falas, shiko videon më poshtë për një përshkrim të plotë (bërë nga Entuziastët FS).


Grumman G-73 Mallard është një medium, me dy motor avion amfib. Shumë janë modifikuar duke zëvendësuar Pratt & Whitney Grenzë H motorët origjinale radiale me motorë turbohelikë moderne. Prodhuar nga 1946 për 1951, prodhimi përfundoi kur Grumman e mëdha SA-16 Albatross u prezantua.

Duke u bazuar në suksesin e Goose dhe Widgeon, Grumman Aircraft zhvilloi më të mëdha G-73 Mallard për përdorim komercial. Mbajtja e shumë karakteristikave të avionëve më të vegjël, të tilla si radiale binjake, krahë të lartë me gjithandej, ngritje të anulohet dhe një bisht i madh i drejtë, kompania ndërtoi 59 Mallards ndërmjet 1946 dhe 1951. Ndryshe nga avionët më të vegjël, Mallard paraqiti veshje me tri rrota, lëkurë të theksuar, një skelet me dy faza dhe tanke të karburantit të krahut. (Wikipedia)

Video e prezantimitgrumman g 73 mallard fsx p3d 1grumman g 73 mallard fsx p3d 2grumman g 73 mallard fsx p3d 3grumman g 73 mallard fsx p3d 4grumman g 73 mallard fsx p3d 5grumman g 73 mallard fsx p3d 6grumman g 73 mallard fsx p3d 7grumman g 73 mallard fsx p3d 8grumman g 73 mallard fsx p3d 9grumman g 73 mallard fsx p3d 10grumman g 73 mallard fsx p3d 11grumman g 73 mallard fsx p3d 12grumman g 73 mallard fsx p3d 13grumman g 73 mallard fsx p3d 14grumman g 73 mallard fsx p3d 15grumman g 73 mallard fsx p3d 16grumman g 73 mallard fsx p3d 17grumman g 73 mallard fsx p3d 18grumman g 73 mallard fsx p3d 19grumman g 73 mallard fsx p3d 20grumman g 73 mallard fsx p3d 21grumman g 73 mallard fsx p3d 22grumman g 73 mallard fsx p3d 23grumman g 73 mallard fsx p3d 24
 • Autor: Milton Shupe, Nigel Richards, Rachael Whiteford, Rui Cristina, William Ellis, Roman Stoviak
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSXFS2004
 • Versioni i shtesës1.0
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 139 MB
 • Shkarkime 14 290
 • krijuar 03-08 2016-
 • ndryshuar 29-08 2018-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko
 • Autor: Milton Shupe, Nigel Richards, Rachael Whiteford, Rui Cristina, William Ellis, Roman Stoviak
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium