Gjuhë

Pyetje dhe pergjigje

Pyetje rreth simulatorëve, shtesave dhe faqeve të internetit

Ky proces punon në të dy Prepar3D dhe FS2004.

By default, FSX është instaluar në «C: \ Program Files (x86) \ Microsoft \ Lojra Microsoft Flight Simulator X». Problemi është se në Windows 7 dhe 8 + apo edhe të Windows 10 ju nuk keni një kontroll të plotë të dosjeve brenda «Microsoft Flight Simulator X», të cilat pengojnë një program nga të shkruarit në një file e konfigurimit. Për të zgjidhur këtë problem, shkoni në «C: \ Program Files (x86) \ Microsoft Lojra», pastaj të bëjë një right click mbi dosje «Microsoft Flight Simulator X», klikoni «Properties», pastaj në «Sigurimit» tab. Këtu, zgjidhni «Users (xxxxxx)», pastaj klikoni mbi «Modifiko». Në dritaren vetëm hapi, zgjidhni përsëri «Users (xxxxxx)», klikoni në «kontrollin e plotë», pastaj «Modifikimet». Tani, ju vetëm duhet të klikoni në «OK» dhe Windows do të rinovuar lejet.

Udhëzime në imazhet më poshtë:

permission1en permission2en
të dielën gusht 09 by rikoooo
Ishte kjo e dobishme?
matës Boeing777-300.gau, Krijuar fillimisht për FS2004, nuk nuk ka vepra në FSX pa një DLL të veçantë

Për të zgjidhur këtë problem, ju duhet të kopjoni dhe ngjisni DLL « msvcr70.dll »Në dosjen kryesore FSX-së (C: \ Program Files (x86) \ Microsoft \ Lojra Microsoft Flight Simulator X). Nëse ju keni të njëjtën çështje në Prepar3D, kjo zgjidhje duhet të punojnë. Megjithatë, ne nuk e kemi provuar atë në P3D.

« msvcr70.dll »Është në dispozicion për të lira këtu: http://www.fichier-dll.fr/msvcr70.dll,2740,2740
të dielën gusht 09 by rikoooo
Ishte kjo e dobishme?
Diçka thelbësore, kur ju vetë një shtesë në të cilën është krijuar modeli 3D për FS2004, por të përdorura në FSX SP2 (i quajtur edhe Port Over), është për të çaktivizuar Preview DirectX 10 në parametrat e FSX. Në fakt, addons FS2004 nuk janë në përputhje me DirectX 10.

Shembull 1: Një pjesë e avionit është e padukshme.
pjesa e padukshme

Shembull 2: Krahët nëse aeroplan janë të padukshme.
Invisible pjesë 2

Shembull 3: Aeroplani është tërësisht gri, pa cilësi.
padukshme pjesë 3

Zgjidhja : Çaktivizimi DirectX 10 vrojtim.
dxt10 en
të dielën gusht 09 by rikoooo
Ishte kjo e dobishme?
Disa prej avionëve tuaj të kërcej në pistë, dhe e njëjta gjë ndodh për automjetet përreth: kjo është një bug njohur, të cilat mund të zgjidhen duke modifikuar «Rezoluta Mesh» të 5m maksimum. Në Display Settings e FSX, klikoni në «Scenery» tab dhe për të ndryshuar rezolutën siç tregohet më poshtë:

rezoluta trame
të dielën gusht 09 by rikoooo
Ishte kjo e dobishme?
Çështja është fiksuar në dy hapa të lehtë:

Hap 1: Download UIAutomationCore.dll

Hapi 2: Shpaketojeni ZIP file dhe vendin e UIAutomationCore.dll nxjerrë në rrënjë të dosjen tuaj FSX instalimit ku dosja fsx.exe banon. Sigurohuni FSX nuk është i rrjedhshëm.

Pas këtij veprimi, të fillojë FSX dhe ju do të gjeni se kalimi pikëpamje në FSX, nuk është më në fund shkakton FSX për të rrëzuar.

Pa këtë fix, FSX do të ul receptorin e telefonit si dhe ju do të jetë "shkeput" në një seancë shumë lojtar. Mos përdorni versionet e tjera të UIAutomationCore.dll, pasi që ky version është versioni i vetëm që do të ndaluar crashes.
të dielën gusht 09 by rikoooo
Ishte kjo e dobishme?
Për të instaluar FSX (të gjitha versionet) në Windows 8 / 8.1, ndiqni këto hapa:

1- Install FSX normalisht me DVD.

2- Kur instalimi është e gjatë, right click mbi «fsx.exe» (ju mund të gjeni këtu: C: \ Program Files (x86) \ Microsoft \ Lojra Microsoft Flight Simulator X). Këtu, zgjidhni «Compatibility» tab dhe të ngritur dritaren siç tregohet më poshtë:

fsx.exe en

3- Shkarko 32 bit version i « UIAutomationCore », Unzip skedarin dhe ngjitur në dosjen kryesore FSX-së (C: \ Program Files (x86) \ Microsoft Games \ Microsoft Flight Simulator X \). Ajo do të korrigjuar problemin e crashes papritur të FSX.

Tani, pas këtyre hapave të vegjël, FSX duhet të jetë e qëndrueshme në Windows 8 / 8.1 dhe 10
të dielën gusht 09 by rikoooo
Ishte kjo e dobishme?
PS qëndron për Service Pack 1 ose 2, të cilat janë patches përmirësimin FSX. Ata janë në dispozicion pas lirimit të lojës.

Flight Simulator X Service Pack 1 (Kliko për ta shkarkuar) Korrigjon problemet e mëposhtme gjetur nga klientët pas lirimit të lojës:
• Aktivizimi dhe Instalimi
• Probleme të lidhura me përdorimin e komponentëve shtesë
• Përmirësimi i performancës
• probleme lidhur me përmbajtje


Flight Simulator X Service Pack 2 (Kliko për ta shkarkuar) Përmirëson funksionet e mëposhtme:
• compatibility Multiplayer
• DirectX 10

Ju duhet të instaloni Service Pack 1 (SP1), përpara një të dytë.
të dielën gusht 09 by rikoooo
Ishte kjo e dobishme?
Për të ditur se cili version i FSX është i instaluar në kompjuterin tuaj, është e lehtë: Start FSX, dhe të fillojnë një fluturim kudo që ju dëshironi, me ndonjë avion që ju dëshironi. Tani, në krye të ekranit tuaj, të hapur menu bar (nëse nuk është hapur tashmë) dhe klikoni mbi «Ndihmë» në të djathtë. Këtu, klikoni mbi «Rreth». Dritarja e mëposhtme paraqitet me versionin tuaj të FSX:

quel FSX
të dielën gusht 09 by rikoooo
Ishte kjo e dobishme?
Të gjitha add-ons nga Rikoooo mund të uninstalled në të njëjtën mënyrë:

Kjo punon në Windows Vista, 7, 8 dhe 10.

Në desktop, klikoni në « start Menu », Pastaj në« Të gjitha Programet »Dhe të shkojnë në« Rikoooo Shtesa »
dosje. Kur ju klikoni mbi atë, ju do të gjeni listën e shtesave që keni instaluar në kompjuterin tuaj. Tani, ju vetëm
duhet të zgjidhni atë që dëshironi të çinstaloni.

metodë tjetër, nga Paneli i kontrollit i Windows-it zgjidhni Programet dhe Features tani e shihni listën e të gjitha programet tuaja të instaluar, zgjidhni atë që dëshironi të çinstaloni.
të dielën gusht 09 by rikoooo
Ishte kjo e dobishme?
Nga auto-instaluesit version 10 ose + të gjithë dokumentacionit janë të vendosura në Dokumentet e mia dosje ose Dokumentet bazuar në versionin tuaj të Windows.


Ndiqni këtë hapa nga auto-installer ulët se versioni 10:

Kjo punon në Windows Vista, 7, 8 dhe 10.

Në desktop, klikoni në « start Menu », Pastaj në« Të gjitha Programet »Dhe të shkojnë në« Rikoooo Shtesa »Dosje. Kur ju klikoni mbi atë, ju do të gjeni listën e shtesave që keni instaluar në kompjuterin tuaj.

Metoda ohter, ju do të gjeni të gjitha të përfshira dokumentacionin në dosjen rrënjë e tua me shtesat, exemple: C: \ Program Files (x86) \ Microsoft \ Lojra Microsoft Flight Simulator X \ SimObjects \ Airplanes \ XXXX \
të dielën gusht 09 by rikoooo
Ishte kjo e dobishme?
Së pari, kontrolloni që ju keni FSX-SP2 instaluar në kompjuterin tuaj. Në të vërtetë, « Preview DirectX 10 »Vetëm duket në qoftë se ju keni instaluar patch SP2 ose në qoftë se ju keni FSX përshpejtimin ose FSX Gold ose FSX avulli Edition.

Më poshtë ju mund të shkarkoni dy arna

Shkarko SP1

Shkarko SP2

të dielën gusht 09 by rikoooo
Ishte kjo e dobishme?
Kur shumë ndryshime janë bërë në «matës» dosje, është e shpeshtë që një pjesë e dosjeve bazë mungojnë. Në këtë rast, në qoftë se një add-on nevojat tezat fotografi, ajo nuk do të jetë në gjendje për të shfaqur mat në panelin. Shpesh zgjidhje konsiston në reinstalling FSX. Për të shmangur reinstalling FSX, ju mund ta shkarkoni matës Recover, I cili është një program i vogël krijuar nga Rikoooo që do të rivendosë çdo fotografi origjinale nga «vlerëson» dhe «Efektet» dosjet.

Update 13 / 02 / 2014: Një version Prepar3d është duke u krijuar.
të dielën gusht 09 by rikoooo
Ishte kjo e dobishme?
Ky problem është shkaktuar nga aktivizimi i funksionit Hardware mozaik në konfigurimin grafik të Prepar3D v2 ose v3.

Këtu është një krahasim me pamje Seychelles Photo Scenery Real Pack avalaible këtu :

Me Hardware mozaik aktivizuar
mozaik asnjë
Pa Hardware mozaik aktivizuar
mozaik yes
Siç tregohet në krahasim më lart, paaftësi funksionin Hardware mozaik zgjidhur problemin.

Pas shkrirjes ju duhet të rinisni Prepar3D për fix të hyjnë në fuqi.
TessellationDisabled
të premten nëntor 20 by rikoooo
Ishte kjo e dobishme?
Përdoruesit e ri të Prepar3D v4: Pas një ndryshimi të shkronjave në Scenery.cfg tek UTF-16LE, instaluesit automatikë nuk mund ta lejojnë më panoramën tuaj automatikisht.

Zgjidheni përkohësisht: Hapni dosjen C: \ ProgramData \ Lockheed Martin \ Prepar3D v4 dhe pastaj hapni skedarin Scenery.cfg me Notepad pastaj klikoni File - Save As ... Në dritaren që hap zgjidhni UTF-8 në fushën Encoding (shih imazhin më poshtë) dhe kliko Ruaj.

Rivendosni pamje dhe voila.
Ky rregullim duhet të përsëritet për çdo instalim të peizazhit sepse P3D ri-ruaj skedarin Scenery.cfg në UTF-16LE pas çdo hapjeje.

Skenarët e shtuar pas shtatorit 6, 2017 nuk janë të prekur nga kjo çështje.

Ne po përditësojmë instaluesin automatik të secilit peizazh, problemi do të korrigjohet së shpejti, por zgjat pak kohë.

P3Dv4Fix
të enjten shtator 07 by rikoooo
Ishte kjo e dobishme?
Ju prisni, por nuk ndodh asgjë, asnjë skedar nuk shkarkohet, ndoshta pas disa minutash pritjeje, ju merrni një mesazh gabimi të llojit "Kohëzgjatja e lidhjes" ose "ERR_EMPTY_RESPONSE" ose mesazhe të tjera sipas shfletuesit tuaj të internetit.

Në të vërtetë, shkarkimet nga Rikoooo dërgohen nga një tjetër server lokal në portin 8888 (ex http://download.rikoooo.com:8888) kjo për një stabilitet më të mirë të shkarkimeve, veçanërisht me skedarët e disa gigabajteve.

Problemi është se zjarri i routerit (ex Livebox, Freebox, Neufbox) i përdoruesve të caktuar është konfiguruar të refuzojë portin 8888 (dhe gjithashtu portin 8080), për të ditur nëse jeni në këtë rast, shkoni te Simviation.com dhe shkarkoni ndonjë skedar në mënyrë të rastësishme, nëse shkarkimi nuk fillon (si në Rikoooo), atëherë jeni në mesin e atyre përqindjeve të vogla të përdoruesve, routerat e të cilëve bllokon portin 8888 (dhe 8080 për Simvision). Ato portë përdoren normalisht për ndërfaqen e uebit, streaming dhe HTTP, prandaj është e sigurt për t'u hapur.

Zgjidhja

Duhet të lidheni me routerin tuaj (ex Livebox) dhe të shtoni një rregull që hap portën 8888 TCP / UDP.

Këtu janë lidhje me disa artikuj në gjuhën angleze që shpjegojnë se si të hapni portet tuaja, mos hezitoni të bëni hulumtimin tuaj në Google duke përdorur emrin e ofruesit tuaj të shërbimit të internetit si një fjalë kyçe.

Nga WikiHow
https://www.wikihow.com/Open-Ports

Nga HowToGeek
https://www.howtogeek.com/66214/how-to-forward-ports-on-your-router/

Lidhu me videot Youtube me dhjetra mësime (shtoni ofruesin e shërbimit të internetit si një fjalë kyçe)
https://www.youtube.com/results?search_query=open+your+router+port
të shtunën Mars 03 by rikoooo
Ishte kjo e dobishme?

Pyetje në lidhje me llogarinë time

Kjo është absolutisht e nevojshme që të hyni në llogarinë tuaj për të gëzojnë të gjitha shërbimet tona. Në mënyrë që të bëni këtë, ju do të gjeni një modul në krye të ekranit tuaj nën menynë kryesore për çdo faqet e internetit. Ju gjithashtu mund të identifikoheni me mediat tuaja të preferuara sociale të tilla si Facebook

bashkuese en
të dielën gusht 09 by rikoooo
Ishte kjo e dobishme?
Gjëja e parë që bëni është që të hyni në llogarinë tuaj duke përdorur modulin bashkuese në krye. Kliko në «Edito llogarinë time».

bashkuese en

Tani, ju vetëm duhet të shkruani fjalëkalimin tuaj të ri dy herë, në fushat e treguara më poshtë. Pastaj, klikoni në «Submit» për të ruajtur ndryshimet.

redaktoj en
të dielën gusht 09 by rikoooo
Ishte kjo e dobishme?
Nëse keni harruar fjalëkalimin ju dhe / ose emrin e përdoruesit, nuk janë mjete që ju mund të përdorni për të tërhequr këto informata:

Kam harruar fjalëkalimin tim

Unë e kam harruar emrin tim

Nëse ju ende nuk mund të hyni në llogarinë tuaj, na kontaktoni kështu që ne mund të bëjë modifikimet e nevojshme: Na kontaktoni.
të dielën gusht 09 by rikoooo
Ishte kjo e dobishme?
- Së pari, kontrolloni se statut « OK Jumbo »Është vendosur në anën e djathtë të faqes së internetit si më poshtë:
ok Jumbo en

Nëse ju shikoni «- statut: No Jumbo », Që do të thotë abonimin tuaj Jumbo nuk është aktivizuar. Mundohuni të lidhen në llogarinë tuaj, duke përdorur «Identifikohu jashtë» button. Ajo duhet të aktivizoni abonimin tuaj Jumbo.

- Nëse shihni statutin « OK Jumbo », Por shpejtësia e shkarkimit nuk është më e lartë se 220ko / s, më pas kontrolloni se bandwidth juaj nuk është ngadalësuar nga programet e tjera duke u përpjekur të shkarkohen në të njëjtën kohë.

- Pas aktivizimit të Jumbo tuaj ju lutemi sigurohuni që të rinisni shkarkimet tuaja tashmë në progres, URL-të e Jumbo do të ndryshojnë.

- Ju gjithashtu duhet të kontrolloni se lidhja juaj në internet ju lejon të bëni shkarkime me shpejtësi të lartë. Mund të jetë e nevojshme të bëni një test me një kompjuter tjetër dhe një lidhje tjetër në internet për të parë nëse problemi nuk vjen nga kompjuteri juaj.

- Në mënyrë për të rritur të shkarkoni shpejtësinë në maksimum, ne ju këshillojmë që të shkarkoni dhe të instaloni FlashGet, i cili është një program i lirë lejuar ju që të shumëfishohen të shkarkimit me shpejtësi deri në kohët 10. Ju mund të gjeni këtu: http://www.flashget.com
të dielën gusht 09 by rikoooo
Ishte kjo e dobishme?
Gjuhë