Gjuhë

Sceneries dispozicion në Rikoooo nuk janë deklaruar në mënyrë automatike, a ka një zgjidhje? (Win 7 / 8 +)

Ky proces punon në të dy Prepar3D dhe FS2004.

By default, FSX është instaluar në «C: \ Program Files (x86) \ Microsoft \ Lojra Microsoft Flight Simulator X». Problemi është se në Windows 7 dhe 8 + apo edhe të Windows 10 ju nuk keni një kontroll të plotë të dosjeve brenda «Microsoft Flight Simulator X», të cilat pengojnë një program nga të shkruarit në një file e konfigurimit. Për të zgjidhur këtë problem, shkoni në «C: \ Program Files (x86) \ Microsoft Lojra», pastaj të bëjë një right click mbi dosje «Microsoft Flight Simulator X», klikoni «Properties», pastaj në «Sigurimit» tab. Këtu, zgjidhni «Users (xxxxxx)», pastaj klikoni mbi «Modifiko». Në dritaren vetëm hapi, zgjidhni përsëri «Users (xxxxxx)», klikoni në «kontrollin e plotë», pastaj «Modifikimet». Tani, ju vetëm duhet të klikoni në «OK» dhe Windows do të rinovuar lejet.

Udhëzime në imazhet më poshtë:

permission1en permission2en
të dielën gusht 09 by rikoooo
Ishte kjo e dobishme?
Gjuhë